Pomimo tego, że nazwa Adidas kojarzy nam się jednoznacznie z butami i od nazwy tej marki niemal wszystkie buty sportowe nazywane są Adidasami, to rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet w obrębie tej jednej, szczególnej marki mamy do czynienia ze specjalnymi seriami. Co powinniśmy wiedzieć o marce Adidas?

Marka Adidas nie zawsze była symbolem sportu i hartu ducha – pierwszymi adresatami butów sygnowanych logiem Adidasa byli żołnierze Wehrmahtu, a dopiero w 1936 roku w obuwiu tej firmy wystąpili na igrzyskach olimpijskich reprezentacji Niemiec i USA. Dzisiaj jest to główny dostawca strojów i butów dla reprezentantów niemal wszystkich krajów!

Symbol Adidasa?

Niemal każdy z nas kojarzy Adidasa z trzema paskami, czy to na butach czy też na innych częściach odzieży. Początkowo trzy paski nie pełniły jedynie roli dekoracyjnej, a były one wzmocnieniem boku buta, co miało chronić go przed zniekształceniem, a tym samym nieodwracalnym uszkodzeniem. Adidas to jednak również symbol koniczynki z trzema paskami w jej wnętrzu, który znajdziemy jedynie na produktach przynależących do specjalnej serii Adidas Originals – serii będącej przedmiotem pożądania wielu!

Adidas Originals

Seria Adidasa Originals jest niejako powrotem marki do korzeni i całkiem udaną próbą nawiązania do swojej bogatej historii – w 1972 roku została ona zaprojektowana na potrzeby igrzysk olimpijskich i miała symbolizować ducha igrzysk. Dzisiaj, aby nie zapomnieć o tej historii i pokazać, że marka istnieje od wielu lat i czerpie doświadczenie z całej swojej przeszłości, na rynku istnieje specjalna seria Adidas Originals. Jest to jedyna seria Adidasa, na której znajdziemy logo „koniczynki” - zarówno na butach, bluzach czy koszulkach.

Cena?

Wbrew pozorom ta specjalna seria Adidasa nie została wypuszczona na rynek tylko w celach zysku i produkty sygnowane logiem „koniczynki” nie są specjalnie droższe od tych, na których znajdziemy tylko trzy paski. Może więc warto skusić się właśnie na niemal historyczne produkty będące dla wielu symbolem dobrego smaku i sportowego stylu życia? Może zakup tego typu odzieży będzie naszym dobrym pomysłem na rozpoczęcie aktywniejszego i zdrowszego trybu życia do czego sama marka Adidas nawiązuje podczas swoich kampanii marketingowych?

Symbol igrzysk dla każdego!

Podsumowując, seria Adidas Originals dedykowana jest dla każdego, kto chce choć przez chwilę poczuć się jak zawodnicy igrzysk olimpijskich i móc z dumą nosić symbol „koniczynki” - ducha igrzysk olimpijskich od 1972 roku.