Przygotowywanie wyprawki dla dziecka, zwłaszcza pierwszego, to sporo zabawy i emocji. Niestety wielu rodziców nie do końca wie, co może faktycznie sprawdzić się na co dzień, a co więcej – przez cały rok. Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie akcesoriów wózkowych, o których warto pomyśleć, gdy kompletujemy swój niezbędnik na spacery z dzieckiem. Oczywiście, zacząć trzeba od samego wózka – powinien łatwo się prowadzić po nawierzchni, którą będziemy zazwyczaj nim jeździć. Dodatkowo warto, aby miał przedłużaną budkę, regulowaną wysokość rączki oraz pojemną torbę na zakupy. Warto pomyśleć też o rodzaju kółek oraz amortyzatorach, jeśli takie będą nam niezbędne.

Podstawowe wyposażenie - torba

Na początek coś, co zwykle znajdziemy w zestawie, czyli torba do wózka. Na dobrą sprawę, jeśli wózek posiada zaczepy na torbę, to powiesić możemy dowolny jej model, który będzie pasował wymiarem. Warto, aby torba do wózka była nieprzemakalna, miała kilka przegródek dla uporządkowania rzeczy oraz posiadała komorę utrzymującą ciepło, np. na butelkę z mlekiem czy bidon z wodą. Poza tym warto wybrać taki model, który atrakcyjnie wygląda również na ramieniu – pozwoli to ograniczyć ilość toreb zabieranych w podróż.

Idealne na zimę

Do zimowego wyposażenia wózka – takiego niezbędnego dla rodzica – warto dopisać przede wszystkim mufkę oraz… trzymak na kubek termiczny. Mufka pozwoli ochronić ręce przed chłodem bez konieczności regularnego zdejmowania i nakładania rękawiczek, gdy chcemy np. podać dziecku coś do jedzenia, poprawić mu czapkę czy uruchomić swój telefon. Kubek termiczny z ciepłą kawą przyda się natomiast zawsze. Dla dziecka zdecydowanym plusem będzie śpiworek dopasowany do wielkości gondoli albo wózka spacerowego. W tym drugim przypadku dobrze, aby pasował również do ułożenia pasów bezpieczeństwa. Śpiwór sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dzieci, które jeszcze nie chodzą.

Idealne na ciepłe dni

Na cieplejsze dni dobrze jest zadbać o podstawowe wyposażenie, do którego należy parasol. Będzie on chronił wrażliwe skórę i oczy przed nadmiernym promieniowaniem, a także pozwoli dziecku odpoczywać czy zażywać drzemek również w ciepłe, słoneczne dni. Bezwzględnie należy unikać zakładania pieluch na budy spacerówek i gondoli – prowadzi to nie tylko do wzrostu temperatury, ale może nawet spowodować u dziecka udar cieplny! Dobrym rozwiązaniem będzie również moskitiera z siateczki, którą nałożymy podczas spacerów nad wodą czy na łonie przyrody; komary nie będą stanowiły wówczas dla dziecka żadnego zagrożenia, a jednocześnie wentylacja w wózku nie zostanie utrudniona. Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137332-JOOLZ.html