Chcesz zwiększyć komfort podczas kolejnej przygody na świeżym powietrzu? Zrzuć te brzydkie majtki i tę niewygodną koszulkę i wybierz warstwę bazującą na lepszych parametrach. Bawełna zachowuje pot i może pozostawić uczucie mokrego i schłodzonego ciała. Dla komfortu w czasie aktywności na zewnątrz, bielizna powinna być wykonana z tkaniny syntetycznej, wełny merynosów lub jedwabiu. Bielizna odporna na wilgoć, wysychająca znacznie szybciej niż tradycyjna bielizna bawełniana, pomaga odprowadzić pot z dala od skóry. Zmniejsza ryzyko gwałtownych wahań temperatury ciała. Takie zalety są potencjalnie ratujące życie w warunkach bardzo wietrznych lub bardzo zimnych, o czym przekonuje każdy icebreaker sklep oferujący takie produkty. Bielizna do użytku na zewnątrz może być czymkolwiek od majtek i koszulek aż po długie spodnie i dżinsy. Może być zaprojektowana tak, aby była dopasowana bądź luźna – bowiem icebreaker sklep postarał się o spory wybór.

Syntetyki

Zapewniające szybsze schnięcie niż inne tkaniny, syntetyki (mieszanki poliestru) najlepiej nadają się do warunków deszczowych, a także do warunków o wysokiej wilgotności. Syntetyczne mieszanki poliestrów mogą obejmować nylon, polipropylen, spandeks lub sztuczny jedwab. Tkaniny te są miękkie i lekkie, łatwe do pielęgnacji i odporne na ścieranie i zmarszczki. Tkaniny, które zawierają spandex oferują wygodę noszenia. Jednak zapachy mogą być niezbyt przyjemne, jeśli ubrania wykonane z syntetyków są noszone wielokrotnie na wielodniowe wyprawy. Syntetyki są również podatne na plamy.

Wełna merynosów

Miękkie wełna oferuje najlepsze warunki w chłodnych warunkach, ale w większości warunków, wełna merynosów oferuje więcej ciepła niż syntetyczny materiał o tej samej grubości. Dzisiaj zastępuje praktycznie zastąpiono tradycyjną wełnę dzięki miękkim włóknom. To, że wilgoć odparowuje z tkaniny i utrzymuje skórę chłodną pozwala na to, by utrzymać stabilną temperaturę ciała. Również oddychające włókna wełniane mogą oczyszczać skórę z powietrza podgrzanego przez słońce. Wełna jest naturalnie antybakteryjna, dlatego jest idealna do użycia w odzieży. Może być noszona w kolejnych dniach przy minimalnej zmianie jej zapachu, ale jeśli chodzi o wysychanie nie jest tak szybka, jak syntetyki. W porównaniu do syntetyków i jedwabiu wełna może być kosztowna. Jednak warto w nią zainwestować. Jeśli chcesz kupić coś z tej wełny dla siebie zobacz co oferuje icebreaker sklep. Wybór bielizny męskiej i bielizny damskiej jest dużo łatwiejszy, gdy skorzystasz z tych wskazówek.