Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że biust jest atutem każdej kobiety. Bez względu na wielkość. Powinien być eksponowany i podkreślany. Z pomocą w tym celu przychodzi odpowiednia bielizna, która nadaje mu pożądanego kształtu. Jednym z jej rodzajów są biustonosze push up, z których dobrodziejstw czerpią przede wszystkim panie niezbyt hojnie obdarzone przez naturę... Z uwagi na specjalną konstrukcję i obecność charakterystycznych wkładek, nie tylko zbierają i unoszą pierś, ale również ją modelują, dając tym samym efekt optycznego powiększenia.

Krótka lekcja historii...

Pierwsze porządne staniki pojawiły się na początku XX wieku, jednak nie miały nic wspólnego z biustonoszami push up. Zdecydowana ich większość spłaszczała biust. Chęć utrzymania go na miejscu często ograniczała się wyłącznie do zakrycia brodawek. Taki stan trwał do lat 30-tych. Wtedy kobiety stęsknione za kobiecymi kształtami zaczęły uciekać się do tricku nosząc stożkowe staniki, które pod bluzką wyglądały jak dwa wulkany. I choć nie wyglądało to zbyt naturalnie to jednak powodowało satysfakcję pań, a nierzadko również panów. Wychodząc naprzeciw licznym oczekiwaniom, w latach 50-tych kanadyjska firma bieliźniana zaczęła produkować staniki o skośnym podtrzymaniu biustu, tzw. Wonderbra. Każdy kolejny model był coraz lepszy, aż do czasu kiedy zaprojektowano biustonosz push up (Louise Poirier nazwała go1300).

Rozmiar piersi a kształt miseczek

Współcześnie nieocenionymi efektami noszenia staników powiększających możemy cieszyć się bez ograniczeń. W sprzedaży nie brakuje rozmaitych modeli, które w zależności od potrzeb możemy dopasować do rozmiaru i kształtu biustu. Największą popularnością cieszą się piankowe miseczki z wybrzuszeniem w dolnej części, które wypychając pierś tworzą charakterystyczny rowek. Są również biustonosze push up z wyjmowanymi poduszkami czy podwójnymi wstawkami, które mogą powiększyć biust nawet o dwa rozmiary! Nie bez znaczenia pozostaje również kształt wycięcia miseczek. O ile plunge i o skośnych miskach są polecane dla pań o większym biuście, w którym jest co wypchnąć, o tyle balkonetki i modele o poziomej linii zarezerwowane są dla kobiet o niewielkich piersiach. Biustonosze push up mogą być pozbawione ramiączek i fiszbin, ale tylko w przypadku małych i średnich piersi. Większy potrzebuje specjalnego wzmocnienia, zwłaszcza jeśli ma być wypchnięty do góry.

Czy biustonosze push up są dla wszystkich kobiet?

Generalnie tego typu staniki zostały zaprojektowane dla pań o małym biuście, które pragną uatrakcyjnić swój dekolt. Niemniej jednak, z ich nieocenionych właściwości może skorzystać każda kobieta. Należy jednak pamiętać, że sztuczne wypychanie dość obfitych kształtów może nie wyglądać zbyt dobrze, dlatego zawsze warto zachować zdrowy rozsądek i dobierać bieliznę tak, aby nie tylko dobrze się w niej czuć, ale również naturalnie wyglądać. Jeśli planujesz zakup biustonosza push up, koniecznie zerknij tutaj: https://piubiu.pl/pol_m_Biustonosze_Biustonosze-push-up-152.html.