Ilość drogerii kosmetycznych oraz proponowanych w nich kosmetyków świadczyć może o tym, jak bardzo dbamy o swój wgląd. Wiele dolegliwości skórnych, z jakimi przychodzi nam się zmagać jest możliwa do uleczenia, jeśli tylko wykorzystamy odpowiedni specyfik. Obecnie bardzo popularne stały się kosmetyki naturalne, które świetnie radzą sobie z poprawą urody. Jednym z bardziej cenionych i częściej wykorzystywanych stał się żel aloesowy. Ten uniwersalny produkt kosmetyczny posiada wielu wielbicieli, i to nie bez powodu. Wybierając żel z dużą ilością aloesu, np. 90-98% możemy zaradzić na przetłuszczającą się cerę, zniszczone włosy, a nawet zmarszczki.

Skład jakościowego żelu aloesowego

Na samym początku składu powinien znajdować się oczywiście aloes, ponieważ to on jest źródłem wszystkich cennych właściwości. Następnie w skład żelu powinna wchodzić także woda oraz gliceryna i składniki konsystencjo-twórcze, które działają podobnie do konserwantów, regulują również lepkość produktu oraz tworzą warstwę ochronną na skórze. Wśród składników znajdują się również ekologiczne konserwanty, regulator pH, barwniki używane w przemyśle kosmetycznym.

Właściwości lecznicze

Żel aloesowy powinien posiadać konsystencję przypominającą galaretkę, mieć zielony kolor oraz świeży oraz intensywny aloesowy zapach. Ogólne działanie aloesu jest przede wszystkim przeciwzapalne, odżywcze, bakteriobójcze, a nawet przeciwświądowe. Żel ten ma cenne właściwości regeneracyjne, odżywcze, a także ściągające. Chcąc wykorzystać żel aloesowy w połączeniu z innymi kosmetykami, warto zmieszać go z np. szarą glinką. Można także użyć zielonej glinki. Tak przygotowaną maseczkę wystarczy nałożyć na czystą twarz. Będzie ona działała kojąco oraz regeneracyjnie. Załagodzi stany zapalne, a także złuszczy zapchane pory. Po dodaniu żelu maseczka nie wysycha tak szybko, a więc warto zostawić ją nieco dłużej na twarzy oraz dekolcie. Po kilku takich domowych zabiegach twarz jest wyraźnie miękka oraz wygładzona. Pory są zmniejszone, a osoby posiadające skórę tłustą oraz mieszaną nie mają już tak dużych problemów z wydzielanym sebum. Łączenie żelu aloesowego z maseczką do włosów jest również bardzo korzystne. Ze względu na galaretowatą konsystencję oraz odświeżający zapach można ją również nakładać rano. Nie natłuści ona włosów. Maseczka taka wpływa na porost włosów, ma także wpływ na łupież, ponieważ odpowiednio nawilża skórę głowy. Z żelu można również stworzyć wcierkę do skóry głowy, poprzez dodanie go do np. miłorzębu japońskiego.