Cyrkonie to syntetyczne kamienie dekoracyjne, które nie mają swoich odpowiedników w świecie przyrody. Tego typu kryształki znajdują zastosowanie przy produkcji biżuterii, wykorzystuje się je do zdobienia odzieży i obuwia, można używać ich również do zdobienia ciała, do ozdabiania włosów lub paznokci. Cyrkonie samoprzylepne powszechnie wykorzystuje się również do tworzenia niewielkich ozdób, do dekorowania kartek świątecznych, zaproszeń ślubnych czy komunijnych, do ozdabiania kwiatów, pudełek lub torebek na prezenty, a także do tworzenia efektownych dekoracji stołowych. 

Dekorowanie prezentów


Kto z nas nie lubi dostawać pięknie opakowanych prezentów? Jeśli chcesz sprawić przyjemność osobie, którą zamierza obdarować jakiegoś rodzaju upominkiem, postaraj się o jego efektowne zapakowanie. Wykorzystać możesz do tego folię dekoracyjną, torebkę papierową, kolory papier lub tekturowe pudełko. Do wykonania opakowania prezentu przyda Ci się również kolorowa tasiemka, kokardka lub cyrkonie samoprzylepne. Tymi ostatnimi możesz ozdobić większą część pudełka, lub wykorzystać je do ozdobienia samej kokardki lub karteczki z dedykacją. Taka subtelna dekoracja z pewnością zwróci uwagę i jednocześnie podkreśli atrakcyjność całego opakowania.

Zdobienie zaproszeń, kartek z życzeniami, karteczek z dedykacją itp.


Wykonana z dobrej jakości papieru i opisana efektowna czcionką kartka z życzeniami lub dowolnie inna kartka okolicznościowa z pewnością zyska na atrakcyjności wyglądu, jeśli wykończysz ją błyszczącymi cyrkoniami. Wykonanie takiej dekoracji jest niezwykle proste. Wystarczy zaopatrzyć się w cyrkonie samoprzylepne, najlepiej takie na taśmie, dociąć odpowiedni fragment taśmy i nakleić go na powierzchnię kartki.

Dekorowanie kwiatów


Jeśli chcesz, by bukiet świeżo ściętych kwiatów zyskał na atrakcyjności wyglądu, wykończ go fragmentem tkaniny, do której z łatwością przytwierdzisz kolorowe, samoprzylepne cyrkonie. Te dodadzą blasku każdej kwiatowej kompozycji, ożywiają bukiet i sprawiają, że stanie się jeszcze bardziej efektowny, świeży i rzucający się w oczy.