W ostatnich latach specjalizacja w produkcji wyposażenia przeznaczonego dla sportowców i amatorów poszła tak daleko, że w sprzedaży pojawiły się dziesiątki różnych rodzajów obuwia i odzieży, w tym czapek oraz innych rodzajów okryć głowy, przeznaczonych w zasadzie wyłącznie dla biegaczy. W praktyce takie produkty są wielofunkcyjne i nie ma najmniejszych przeszkód w tym, aby korzystać z nich w różnych życiowych sytuacjach. Na przykład czapeczki z daszkiem firmy Starter. Czapki tego typu, przynajmniej w założeniu producentów nie koniecznie były przeznaczone dla osób uprawiających biegi. Te gustowne i bardzo modne czapeczki w stylu młodzieżowym możemy jednak bez żadnych przeszkód wykorzystać również w trakcie biegania. Czapki starter spełnią podobną rolę jak ta, którą producenci przypisują specjalistycznym czapeczkom biegowym.

A jakie są podstawowe rodzaje okryć głowy przeznaczonych dla osób uprawiających biegi? To przede wszystkim wspomniane już wyżej czapeczki z daszkiem. Zwykle takie czapki charakteryzują się specjalnie wyprofilowanym daszkiem, który ma chronić oczy przed ewentualnym deszczem oraz słońcem. Oczywiście mogą być to również czapeczki z daszkiem płaskim, takie jak te spotykane w produktach Starter. Czapki tego typu są również chętnie stosowane przez biegaczy, łączą bowiem w sobie nie tylko określoną funkcję, ale i atrakcyjny dla odbiorcy wygląd, co w sporcie amatorskim ma niebagatelne znaczenie. Obok czapek z daszkiem, takich jak czapeczki Starter, sporą popularnością cieszą się tzw. daszki, czyli czapeczki nie zakrywające głowy – to daszek plus opaska, która go podtrzymuje. Daszki stosuje się zwykle w upalne dni, tak by dodatkowo nie przegrzewać głowy. Pewną popularnością cieszą się także specjalne chusty, które dają szersze możliwości, jeśli chodzi o sposób okrycia głowy. Przy ich pomocy, można wykonać zwykłą opaskę, która będzie podtrzymywała włosy, można zakryć całą głowę, a nawet wykonać z nich zasłonę na twarz, co może okazać się przydatne podczas biegów w czasie mroźnych dni lub po silnie zakurzonych i zapylonych trasach.

Ze wszystkich rodzajów sportowych okryć głowy, największą popularność zdobyły tzw. bejsbolówki, czyli omawiane wyżej czapeczki z daszkiem. Obecnie prócz funkcji sportowej, coraz częściej pełnią one także rolę kulturową. Taką dwoistą funkcję pełnią właśnie produkty marki Starter. Czapki tego typu chętnie wybierane są przez młodzież, dla której pełnią one rolę ważnego elementu stroju, stając się jego komplementarną częścią. To także powszechny element stroju wszystkich hip-hopowców i osób identyfikujących się z tą subkulturą.