Moda na produkty ekologiczne rozszalała się na dobre. Nie ma już chyba branży, która nie doczekałaby się eko odpowiednika. W marketach kupimy ekologiczną żywność, w butikach eko buty, a w drogeriach i aptekach kosmetyki. Wszystko to dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu, które nie bierze się przecież znikąd. Popularyzowanie produktów organicznych, naturalnych i ekologicznych zarówno w telewizji, prasie jak i social mediach, przekonuje do siebie coraz to nowych zwolenników, szukających alternatywy w świecie pełnym konserwantów, sztucznych ulepszaczy i związków chemicznych. Czym są eko kosmetyki i dlaczego warto je stosować? O tym w dzisiejszym artykule!

Czym są eko kosmetyki?

Zaczynamy oczywiście od zdefiniowania sobie pojęcia eko kosmetyki. Ekologiczne kosmetyki to kosmetyki, w których składzie nie uświadczymy parabenów, konserwantów oraz wszelkich substancji uznanych za szkodliwe przez organizacje certyfikujące (na przykład Demeter, Ekocert czy Cosmebio). Dodatkowo eko kosmetyki wyróżniają się na tle innych kosmetyków składem bogatym w czyste surowce naturalne oraz substancje aktywne takie jak ekstrakty z roślin i oleje naturalne.

Dlaczego warto stosować eko kosmetyki?

Jeszcze kilka lat temu, wiadomości o eko kosmetykach kojarzyły nam się z dziwnym wymysłem stworzonym na potrzeby przewrażliwionych naturystów. Dziś już wiemy, że jest to ruch, za którym kryje się coś więcej niż tylko trend. Dlaczego więc warto stosować wyłącznie kremy naturalne? Ponieważ ich skład jest całkowicie bezpieczny i przyjazny dla skóry. W przeciwieństwie do kosmetyków naturalnych, eko kosmetyki nie zawierają składników podrażniających, uczulających czy takich, które zatykają pory i naruszają gospodarkę hormonalną skóry. Poza samym składem warto zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny tego typu produktów. Kosmetyki eko są bowiem produkowane ze składników pozyskanych w przyjazny sposób dla środowiska i są pakowane w opakowania biodegradowalne, zdolne do recyklingu i ponownego użycia. Dzięki temu kupując taki kosmetyk, nie tylko dbamy o siebie, ale również o środowisko, którego stan niestety z roku na rok się pogarsza.

Gdzie kupić eko kosmetyki?

Wiele z osób zainteresowanych ekologicznymi kosmetykami może w tym momencie zapytać,”no dobrze to gdzie kupić te eko kosmetyki”? Otóż miejsc, w których je dostaniemy, jest naprawdę dużo, właśnie dzięki popularyzacji i trendom. Od drogerii internetowych, aptek i dyskontów po markety i produkcje własne. Wystarczy odrobinę poszukać a świat eko kosmetyków stanie przed wami otworem!