Skórka pomarańczowa to zmora wielu kobiet, bo to właśnie one są narażone na pojawienie się widocznych grudek i zmarszczeń na skórze w różnych partiach ciała. Jak walczyć z cellulitem? Przede wszystkim należy zacząć prowadzić aktywny tryb życia i wprowadzić zmiany w żywieniu. Dziś pod lupę bierzemy dietę antycellulitową, czyli jadłospis, który może pomóc Ci w rozprawieniu się ze skórką pomarańczową.

Kilka słów o cellulicie

Zanim opowiemy Ci więcej o diecie antycellulitowej i jadłospisie, który może okazać się pomocny w walce ze skórką pomarańczową, warto przyjrzeć się sprawcy całego zamieszania. Czym tak właściwie jest cellulit? To nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące najczęściej na pośladkach, biodrach i udach. Czasami powstaje także na ramionach i kolanach. Skórkę pomarańczową można podzielić na dwa rodzaje:

  • cellulit wodny (twardy),
  • cellulit tłuszczowy (miękki).

W zależności od stopnia cellulitu do jego objawów zaliczamy między innymi grudkową powierzchnię skóry po ściśnięciu, widoczne grudki o dużej objętości, a nawet ból.

Dieta antycellulitowa w praktyce – jadłospis pod lupą

Jak powinna wyglądać dieta antycellulitowa? Jadłospis, dzięki któremu rozpoczniesz walkę ze skórką pomarańczową, musi być przede wszystkim bogaty w:

  • błonnik pokarmowy,
  • produkty zawierające potas,
  • świeże warzywa i owoce,
  • produkty lekkostrawne.

Oznacza to, że na Twoim talerzu powinny pojawić się na przykład: ryby, chude mięsa, jaja, chudy nabiał, ryż, kasze, płatki owsiane, kiełki czy nasiona. Jeśli chodzi o warzywa i owoce, to w diecie antycellulitowej nie może zabraknąć głównie szpinaku, sałaty, pomidorów, marchewek, papryki, malin, truskawek, jeżyn, mango czy czereśni.

Na tym nie koniec. Przechodząc na dietę antycellulitową, należy zadbać, aby jadłospis zawierał zdrowe tłuszcze, najlepiej te roślinne. Jak się okazuje, omega-3, omega-6 i omega-9 mogą wspomagać spalanie tkanki tłuszczowej, jednocześnie chroniąc przed powstawaniem lub rozwojem cellulitu. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia ilość płynów. Jeśli zmagasz się ze skórką pomarańczową, to pij codziennie przynajmniej 2 litry wody i ziół o właściwościach moczopędnych.

A może pudełkowa dieta antycellulitowa?

Jesteś pewna, że dobrym rozwiązaniem będzie dieta antycellulitowa, ale wprowadzenie nowego jadłospisu i samodzielnie przygotowywanie posiłków nie wchodzi w grę? W takim razie doskonałym wyborem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego, z którego pomocą raz na zawsze rozprawisz się ze skórką pomarańczową. Menu antycellulitowe, które zamówisz na przykład tutaj, to starannie skomponowany zestaw 5 posiłków, w których nie znajdziesz tłustych i ostrych potraw czy soli. Zamiast nich dania zawierają mnóstwo błonnika pokarmowego i składników moczopędnych oraz bazują na świeżych warzywach i owocach, chudym mięsie i nabiale.