Odpowiednia karma

Każdy kot jest inny – ma inny wygląd, charakter czy nawet cechy fizyczne i stan zdrowia. Z teg powodu naturalnym jest, że karma dla kota, która służy jednemu osobnikowi, dla drugiego może być nieodpowiednia.

Właściwe dobranie karmy dla danego kota jest kluczem do sukcesu – pozwoli zwierzakowi cieszyć się dobrą kondycją i wieloletnim zdrowiem. Sprawdźmy, na co należy zwracać w tej kwestii uwagę.

Karma a wiek

Karma dla kota może być dostosowana do wieku naszego pupila. W ten sposób karmy dla kociąt będą dostarczać więcej składników niezbędnych do rozwoju, podczas gdy karmy dla kotów starszych będą lekkostrawne i mniej kaloryczne. Jedynie karmy bytowe dla kotów dorosłych mają zazwyczaj mniej więcej podobny skład.

Charakter i miejsce zamieszkania

Warto wiedzieć, że karma dla kota może być dobierana również pod innymi względami. Bardziej kaloryczną karmę powinien dostawać kot wychodzący, a mniej – przebywający w mieszkaniu. Koty po kastracji również potrzebują mniej kalorycznej karmy. Długowłose mruczki ucieszą się z żywienia z dodatkiem preparatów usuwających kule włosowe z przewodu pokarmowego.