Damskie portfele są często o wiele większe, aniżeli damskie torebki, dlatego niezwykle istotne jest to, aby umieć je dobrze dopasować do noszonej galanterii. Istotny jest nie tylko wygląd portfela, ale również jego rozmiar. Prócz tego, dobrze jest zastanowić się nad tym, jakie konkretnie materiały preferujemy przy tego rodzaju wyrobach – aby utrzymać spójny wizerunek.

Jak można się spodziewać, najpopularniejsze są obecnie portfele damskie skórzane, najczęściej wykonane albo ze skóry naturalnej, albo ekologicznej. Tańszą alternatywę stanowią portfele z rozmaitych tworzyw sztucznych, jednakże często ich wybór jest o wiele węższy, a ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Sprawdźmy zatem, czym się kierować przy doborze portfela do torebki.

Listonoszka – mały wybór

Największym problemem jest zdecydowanie wybór idealnego portfela damskiego skórzanego do małej listonoszki. Dlaczego to taki kłopot? Przede wszystkim z uwagi na konieczność znalezienia tak małego portfela, który zmieści się do tej z definicji małej torebki, a przy okazji na tyle sporego, aby umieścić w nim gotówkę, dokumenty czy karty płatnicze. Czy to w ogóle możliwe? Tak, o ile dobrze przemyślimy wybór portfela i będziemy nieco elastyczne. Przede wszystkim warto dobrać sobie do portfela i torebki dodatkowe etui na dokumenty i karty. Zajmuje ono niewiele miejsca, doskonale sprawdza się w podróży, a także często zapobiega przypadkowemu odczytaniu karty przez urządzenia skanujące. W ten sposób również możemy wybrać znacznie mniejszy portfel, który wystarczy nam np. na gotówkę w bilonie oraz banknotach.

Materiał jest ważny

Bardzo istotne jest, aby materiał, z którego wykonany jest portfel był zbliżony do tego, z którego wykonano torebkę. To ważne przede wszystkim z uwagi na elegancję oraz stworzenie spójnego wizerunku kobiety, która zna się na modzie i wyróżnia dobrym gustem. Co to jednak oznacza, że materiał powinien być dobrze dobrany? Przede wszystkim istotne jest, aby skórzane portfele damskie noszone były w torebkach wykonanych również z naturalnej skóry. Ekologiczna, choć dobrze się prezentuje, nie będzie wyglądała aż tak elegancko. Co więcej, dobrze jest postawić na takie same – gdy mowa o zestawach czy produktach jednego producenta – albo zbliżone kolory. W ten sposób cała stylizacja będzie prezentowała się modnie, a portfel damski skórzany stanie się po prostu zgrabnym dopełnieniem całości.

Bez względu na to, czy preferujemy portfele damskie w większym rozmiarze, czy też ich mniejsze odpowiedniki, istotny jest dobór tego elementu do torebki. W ten sposób wszystko będzie idealnie współgrało.