Ciężko stwierdzić czym jednoznacznie charakteryzują się dobre buty męskie, damskie czy tym bardziej dziecięce. W pierwszej kolejności muszą one być wygodne, komfortowe i zdrowe dla stopy, w następnej zaś atrakcyjne wizualnie, jako że zwieńczeniem stroju są właśnie buty. Sklep w którym można kupić zarówno droższe, jak i tańsze modele wykonane z różnej jakości produktów jest chętniej i częściej odwiedzany przez kupujących.

Oczywiście największą popularnością cieszą się marki znane i cenione. Buty damskie od najlepszych projektantów to również pozostawanie na bieżąco z modą i trendami, zaś to właśnie to jest najczęściej pożądane. Nie zawsze do szczęścia kobiecie niezbędne jest obuwie. Sklep, w którym proponowana jest np. galanteria skórzana może cieszyć się równie dużym zainteresowaniem, jednakże głównym konkurentem butów jest bez wątpienia bielizna.

Buty dziecięce też nie są łatwe w wyborze. Dla przedstawicieli płci męskiej, buty męskie powinny być przede wszystkim wygodne. Kobiety inaczej patrzą na męskie obuwie. Sklep, w którym komfort łączony jest z atrakcyjnym design’em zdobędzie zainteresowanie zarówno kobiet jak i mężczyzn, dzięki czemu wspólne zakupy staną się przyjemnością dla obydwu stron.