Każda mała dziewczynka marzy o domku dla lalek rodem z amerykańskiego filmu – wielkim, z kilkoma pomieszczeniami oraz idealnie wykonanymi, małymi mebelkami. Oczywiście, dziś w sprzedaży znaleźć można kilka rodzajów takich domków, jednakże warto wybierać te, które będą inwestycją na przyszłość. Sprawdźmy, dlaczego warto i na co zwrócić uwagę.

Zabytkowe, wielkie domki dla lalek wykonywane były bardzo precyzyjnie, nierzadko oddając plan i formę domu, w których mieszkało dane dziecko. Dziś przeszły one jednak bardziej do grupy zabawek – nadal jednak atrakcyjnych i bardzo pożądanych przez małe dziewczynki. Dlaczego domki są dla nich takie ważne?

Dziecięca forma świata

Domek dla lalek jest dla małej dziewczynki miejscem, w którym może być gospodynią. Na pewnym etapie życia jest to dla dziecka niezwykle istotne, bo wzoruje się na swojej mamie, jednocześnie jednak nie mogąc przejmować części jej istotnych ról. Tymczasem, mając własny domek, jest w stanie nie tylko stać się głową rodziny na czas zabawy, ale również samodzielnie umeblować pomieszczenia oraz nauczyć się, jak ważne są niektóre obowiązki. Odgrywanie takich scen w domku przygotowanym dla niewielkich lalek może być bardzo pouczającą zabawą.

Wspólne meblowanie

Choć większość kupnych domków dla lalek ma własne meble oraz przystosowane do nich wielkością laleczki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie przygotować takie figurki czy niezbędne dla nich przedmioty. W ten sposób dziecko będzie mogło przyłożyć rękę do przygotowania swoich zabawek, a jednocześnie miło spędzić czas z rodzicami, angażując się w zajęcia manualne. Te z kolei je rozwiną i pozwolą trenować umiejętności niezbędne w przyszłym życiu.

Świetna zabawa

Nie należy zapominać, że domek dla lalek stworzony jest w celu zabawy. Jest prawie pewne, że stanie się obiektem westchnień wszystkich znajomych córki, dlatego też to świetny sposób na zorganizowanie dziewczynkom zabawy, na przykład w czasie przyjęcia urodzinowego czy po prostu odwiedzin. Domek jest w stanie zająć dzieci na długie godziny, ucząc współdziałania i ustępowania podczas zabawy.