Jak trudno zadbać o dziecko przekonują się praktycznie wszyscy rodzice. Ustabilizowanie małoletniego podczas transportu wydaje się najważniejszym zadaniem. Służą do tego oczywiście foteliki samochodowe oraz precyzyjny wózek spacerowy, najlepiej formatu chicco.

Wartościowe cechy zakupu

Zdecydowanie poleca się wózek spacerowy zakupiony w sklepach promujących towary chicco, ponieważ odpowiada nie tylko wymogom jakościowym. Można go elastycznie dopasować do najczęściej spotykanych problemów np. dziur w drodze, bez utraty komfortu poruszania. W przypadku foteliki samochodowe należy zwrócić uwagę nie tylko na pasy bezpieczeństwa, lecz także aspekt jego instalacji w każdym samochodzie. Oceń wymiary, trwałość, stabilność. Dziecko podczas podróży kiwające się na wszystkie strony to niezbyt przyjemna sprawa.

Jak poruszać się z dzieckiem?

Rodzice stawiający na foteliki samochodowe są na pewno odpowiedzialni. Czasami jednak lepiej postawić na wózek spacerowy najwyższej klasy chicco, aby móc spokojnie spędzić czas z potomstwem. Nie ma sensu bowiem cały czas się śpieszyć. Samochodu nie poleca się zbyt często, ponieważ dzieci małoletnie mają z reguły objawy choroby lokomocyjnej.