Bardzo ważnym narzędziem, zasadniczo niezbędnym we wszystkich salonach kosmetycznych i stylizacji paznokci, które potrzebne jest do wykonywania zabiegów przy paznokciach jest frezarka do pedicure. Na rynku znaleźć można bardzo wiele rodzajów frezarek, a różnice między nimi to zasadniczo tylko parametry, które posiadają poszczególne frezarki. Żeby wybrać odpowiednią należy wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę.

Najważniejszym aspektem, na który wypada zwrócić uwagę jest prędkość obrotowa wrzeciona. Najlepiej wybierać takie, które posiadają najwyższą prędkość i nastawić się na to, że w przypadku frezarek liczy się jakość, a nie ilość. Lepiej zapłacić więcej, niż użerać się z ciągle psującym się sprzętem.

Warto również wiedzieć, że frezarka do pedicure musi zapewnić bezpieczeństwo pracy, zarówno kosmetyczce, jak i jej klientce. Bezpieczna to taka, która posiada odpowiednią izolację elektryczną. Jest to niezwykle ważne, ponieważ odpowiednia izolacja chroni przed porażeniem prądem. Wybieramy więc taką frezarkę, która ma zabezpieczenia mechaniczne, które nie zezwalają na włączenie frezarki bez zamontowanych narzędzi. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup frezarki, która ma funkcję pochłaniania pyłu, dzięki czemu osoby przebywające w pomieszczeniu nie wdychają szkodliwych substancji, powstałych podczas frezowania. Ważne jest to, żeby kupowana frezarka posiadała certyfikaty bezpieczeństwa Unii Europejskiej (CE).

Jeśli chodzi o ceny frezarek do pedicure wahają się one pomiędzy kilkudziesięcioma złotymi a kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Dobra frezarka do pedicure, która potrzebna jest do podstawowych czynności, to cena do tysiąca złotych. Większe pieniądze to sukcesywnie lepsze parametry, takie jak ergonomia, czy jakość pracy, a także szeroki zakres regulacji oraz wspomniane wyżej bezpieczeństwo. Wybierając frezarkę zwrócić należy również na czas gwarancyjny.

Dla kosmetyczki bardzo ważnym aspektem pracy z frezarką jest komfort pracy. Kolor i kształt jest zdecydowanie mnie ważny, niż na przykład wymiary frezarki. Musi być ona poręczna i wygodna, a także nie może zbyt wiele ważyć, żeby głowica dobrze leżała w dłoni. Optymalna waga to około 160g.

Optymalną prędkością obrotową jest liczbą pomiędzy 20.000 do 30.000 obrotów na minutę. Nie zawsze te najszybsze frezarki odpowiadają kosmetyczce, tak samo, jak te najsłabsze. Zasadniczo stylistka sama powinna zdecydować, jaka prędkość odpowiada jej najbardziej i na jak bardzo profesjonalną frezarkę do pedicure może sobie pozwolić.