Kobiety często kupują buty, które okazują się być po ich założeniu niewygodne. Wtedy jednak można zdecydować się na ich rozciągnięcie, do czego nie potrzeba dużych pokładów energii. Triki polegające na rozciąganiu bytów są łatwe do zastosowania w domach, dlatego może się na to zdecydować każda kobieta zmagająca się z takim właśnie problemem. Oczywiście rozwiązaniem kłopotu może okazać się wizyta u szewca, który skutecznie się tym zajmie, jednak nie każdy chce inwestować pieniądze w taką usługę. Warto na jakiś czas włożyć buty do zamrażarki w specjalnie przeznaczonym do tego woreczku. Po ich wyjęciu można mieć pewność, że troszkę się one rozciągną, wcześniej należy je jednak dobrze rozmrozić. Do butów najlepiej włożyć jest wtedy woreczki z wodą, dzięki czemu metoda okaże się być skuteczna.

Rozciąganie butów - suszarka niezawodnym sposobem

Niektóre panie decydują się na skorzystanie z suszarki do włosów. Jeśli buty będzie ogrzewało się taką suszarką będzie można po pewnym czasie zauważyć, że materiał, z którego zostały one wykonane zmięknie, a co za tym idzie obuwie się rozciągnie. Wtedy też korzystanie z takiego obuwia będzie przyjemnością dla każdej kobiety. Ponadto do rozciągania butów można użyć młotka. Najlepiej postukać nim kilka razy w wewnętrzną część butów, oczywiście tak aby w żaden sposób nie uszkodzić nowego obuwia. Tym samym zwiększa się szanse na to, że buty się rozciągną i będzie można je swobodnie użytkować przy każdej ważniejszej dla pań okazji. Dobrym wyborem może być też trzymanie niewygodnych butów nad parą wodną. Para odpowiedzialna jest za rozmiękczanie butów, a więc po pewnym czasie stosowania takich działań buty powinny być w praktyce wygodniejsze, a to oznacza, że będzie można je zakładać na stopy i nie będą one uciskały.

Jak rozciągnąć buty materiałowe, ze skóry, zamszowe?

Gazety zanurzone w denaturacie i spirytusie

Ostatnim z polecanych rozwiązań dla kobiet zmagających się z takim kłopotem jest zanurzenie gazet w denaturacie lub spirytusie i włożenie ich do wnętrza butów, które są niewygodne po zakupie. Ta metoda sprawdza się prawie w każdym przypadku, jednak trzeba być przy realizacji tego pomysłu czujną osobą, aby nie odbarwić sobie wkładek znajdujących się w środku butów, ponieważ tak właśnie działają używane środki. Warto więc na wkładki nałożyć papier, aby nie doszło do odbarwienia, za to po pewnym czasie buty będą zdecydowanie wygodniejsze, a ich noszenie nie będzie sprawiało zainteresowanym nieprzyjemności. Warto zdecydować się na któryś z powyższych sposobów, a problemy ze zbyt małymi butami zostaną rozwiązane.

Metody rozciągania butów mogą się różnić w zależności od materiału, z którego są zrobione:

Jak rozciągnąć buty materiałowe?

Jeśli nasze obuwie nie jest bardzo wąskie, możemy spróbować metody z młotkiem. Na zapiętek nakładamy szmatkę i stukamy delikatnie młotkiem w to miejsce. Prawdopodobnie nasz but zrobi się odrobinę szerszy. Można również nasączyć gazety wodą lub (wersja dla odważnych, ponieważ grozi odbarwieniem) alkoholem. Tak przygotowaną gazetą wypychamy buty po brzegi i zostawiamy na noc. Pamiętajmy, aby papieru było naprawdę dużo. But musi być rozpychany od wewnątrz. Alternatywą dla tej metody jest nałożenie wilgotnych (nie mokrych) grubych skarpet i w tych skarpetach spacerowanie po domu przez dłuższą chwilę.

Jak rozciągnąć buty gumowe?

Dobrym sposobem na gumowe buty jest nagrzanie wody do temperatury około 70 stopni Celsjusza. Wodę taką wlewamy do butów i pozostawiamy na pół godziny. Po tym czasie wodę wylewamy i chodzimy kilka godzin w obuwiu z założonymi grubymi skarpetami. Jak rozciągnąć buty gumowe?

Jak rozciągnąć szpilki ze skóry?

Ze względu na możliwość uszkodzenia skóry do rozciągania w tym przypadku należy podejść bardzo ostrożnie. Jedną ze skutecznych metod może być rozmiękczanie parą. Należy przytrzymać buty nad gotującą się wodą kilka minut, a następnie założyć na stopę z ubraną skarpetą i pochodzić w obuwiu.

Jak rozciągnąć szpilki lakierowane lub zamszowe?

Szpilki lakierowane należy traktować bardzo delikatnie, gdyż ryzykujemy, że lakierowana warstwa popęka. Dobrym sposobem jest skierowanie ciepłego powietrza, np. z suszarki do włosów na buty i po nagrzaniu materiału chodzenie w obuwiu przez kilka godzin. Oczywiście jak zwykle zakładamy grubszą skarpetę. Jak rozciągnąć szpilki lakierowane lub zamszowe? Buty zamszowe również naciągamy w ten sposób. Dobrze sprawdzą się tutaj również inne wcześniej podane metody, jak na przykład wykorzystanie wilgotnych gazet.