Nie od dziś wiadomo, że przedstawicielki płci pięknej przywiązują szczególną wagę do swojego wyglądu zewnętrznego. Jednym z elementów wyglądu, o który warto się zatroszczyć są bez wątpienia brwi. Wyraziście zarysowany łuk sprawi, że z całą pewnością nikt nie przejdzie obok nas obojętnie. Warto dbać jednak nie tylko o kształt swoich brwi, ale także o ich kolor. 

Jak nadać swoim brwiom pożądany kolor?

Jak sprawić, by brwi wyglądały dobrze?Każdej przedstawicielce płci pięknej może zależeć na nieco innym odcieniu brwi. Dla większości kobiet ważne jest to, aby kolor brwi współgrał z odcieniem włosów. Blondynki będą więc chciały, aby ich brwi były jaśniejsze, a czarnowłosym będzie się marzył bardziej wyrazisty kolor. W drogeriach, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych nie brakuje różnego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji brwi oraz do nadawania im pożądanego koloru. Wśród kosmetyków kolorowych na szczególną uwagę zasługują kredki oraz pisaki. Dostępne są w rozmaitych odcieniach, dlatego każda kobieta bez większych trudności znajdzie odpowiadający jej odcień. Nie sposób jednak nie zauważyć, że kredki oraz pisaki są świetnym rozwiązaniem na chwilę. Nadają się oczywiście do stosowania codziennego, ale makijaż wykonany dzięki nim należy zmywać każdego wieczoru. W przeciwnym razie może dojść do podrażnień oraz nadmiernego wypadania brwi. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby brwi wyglądały wyraziście bez makijażu, z pomocą przyjdzie nam henna do brwi. Podobnie jak kredki i pisaki, hennę do brwi znajdziemy w większości drogerii. 

O czym pamiętać przy wyborze henny?

Jeśli chcemy, aby nasze brwi miały wyrazisty kolor, musimy starannie wybrać produkt jakim jest henna do brwi. Warto poczytać opinie na temat poszczególnych preparatów, bo dzięki temu zwiększamy prawdopodobieństwo udanego zakupu. Oczywiście dla wielu przedstawicielek płci pięknej bardzo istotny jest również korzystny stosunek ceny do jakości. Zanim więc dokonamy zakupu, dobrze jest przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Henna do brwi dostępna jest w wielu odcieniach. Przy jej wyborze należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kolor swojej skóry oraz włosów. Blondynkom poleca się szarą lub jasnobrązową hennę. Brunetki śmiało mogą natomiast korzystać z henny w ciemnobrązowym kolorze. Jeśli nasze włosy są czarne, henna również powinna być tego koloru. Bardzo istotne jest to, aby hennę nakładać we właściwy sposób. Najlepszym sposobem będzie przestrzeganie zaleceń zawartych w instrukcji dołączonej do produktu. Mimo, że efekty henny utrzymują się stosunkowo długo, nie będą one trwały zawsze. Zabieg należy więc regularnie powtarzać.