Ci którzy przeżyli gruntowny remont swojego mieszkania, dobrze wiedzą jak męczące jest to doświadczenie. Gdy część naszego domostwa funkcjonuje normalnie, a pozostałe części są zupełnie wyłączone z użytku, nawet najbardziej dokładne przygotowanie się pod niego i zabezpieczenie innych pomieszczeń, nie uchroni nas przed dostającym się wszędzie pyłem, puszkami od farby, czy pędzlami porozstawianymi dookoła. Z pomocą wtedy przychodzą nam... poduszki dekoracyjne!

[caption id="attachment_839" align="alignleft" width="261"] Poduszki dekoracyjne to prosty trik dla odważnych zmian![/caption]

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeśli szukamy w naszych wnętrzach czegoś odświeżającego, przykuwającego uwagę na nowo, wybierzmy do nich nowe dodatki. Za pomocą kilku poduszek dekoracyjnych, nasz stary fotel zyska zupełnie nowe życie, a całemu pokojowi, możemy nadać nimi zupełnie innego klimatu i charakteru. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych gust i upodobań, a także naszej wyobraźni. Warto w tej dziedzinie poeksperymentować, jako że większość sklepów z wyposażeniem wnętrz, posiada poduszki dekoracyjne w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Ciekawe wzory znajdziesz chociażby na http://www.artmini.pl. Dobierając do nich nową roślinę domową, w dopasowanej kolorystycznie doniczce i koc lub narzutę z oryginalnym wzornictwem, sprawimy, że nasz pokój dzienny zyska nowe życie.

Harmonia, proporcja, równowaga

Komponując na nowo nasze wnętrza, pamiętajmy o utrzymaniu harmonijnej proporcji. Mając jeden dominujący kolor na ścianach oraz meblach, warto pomyśleć o jakimś delikatnym przełamaniu go unikatowymi wzorami i wtedy właśnie wykorzystujemy naszego asa w rękawie, umieszczając wyszukany akcent w naszym pokoju, czyli oryginalne poduszki dekoracyjne. Oczywiście wszystko zależy też od stylistyki, w jakiej utrzymane są pomieszczenia. Jeśli jest to estetyka skandynawska, stawiająca na jasne, lekkie kolory, idealnie dopełnimy je wzorzystymi, rzucającymi się w oczy, kolorowymi poduszkami dekoracyjnymi. Warto wtedy zwrócić uwagę na to, by komponowały się one z jakąś ozdobą na ścianie (obraz, plakat, tablica). Kreatywność przede wszystkim!

Popuśćcie wodze Waszej kreatywności wykorzystując takie atuty jak nowa zasłona, dywan lub tapeta i już nasz pokój zyskuje nową duszę. Ostatecznie najważniejsze w nowym wystroju wnętrz jest to, abyśmy byli zadowoleni z efektu końcowego i czuli się w tych nich dobrze na co dzień.