Tegoroczna letnia aura lubi płatać figle, szczególnie w drugiej połowie wakacji. Wybierając się z dzieckiem na spacer, koniecznie zadbaj o odpowiedni ubiór swojej pociechy, żeby pogoda nie zepsuła radości i zabawy z rodzinnej przechadzki.

WIĘCEJ NIŻ JEDNA WARSTWA

Dobrą praktyką jest ubieranie dziecka "na cebulkę". Poranki bywają chłodne, a po kilku godzinach temperatura może gwałtownie wzrosnąć. Wielowarstwowość ubrania zapewni ci możliwość szybkiej zmiany stroju twojej pociechy, a rodzinna zabawa na świeżym powietrzu nie będzie musiała być przerywana wizytą w domu, w celu zmiany ciuchów. Jeżeli nie zanosi się na deszcz, zostaw ortalionową kurtkę w domu. Zamiast niej, załóż dziecku bawełnianą bluzę dresową, najlepiej z kapturem. Są one wygodne, nie krępują ruchów, a dzieciaki za nimi przepadają. Świetnie chronią przed wiatrem, a w razie potrzeby będziesz mogła ją szybko zdjąć. A co pod spód? Świetnie sprawdzi się t-shirt z naturalnej bawełny, który dobrze przepuszcza powietrze.

DRES LUB LEGGINSY - WYGODNIE I PRAKTYCZNIE

Latem, nawet o poranku, wystarczająca będzie jedna warstwa spodni. Możesz więc zrezygnować z rajstop. Dla chłopca najodpowiedniejsze na spacer będą dresy. Nie będą przeszkadzały w zabawie, są lekkie i przewiewne, więc nawet gdy temperatura wzrośnie, nie spowodują pocenia się dziecka. A co dla młodej damy? Koniecznie legginsy dziecięce - świetne do chodzenia, jazdy na rowerze czy hulajnodze. W razie potrzeby szybko można je przekształcić w rybaczki. Ich wielką zaletą jest łatwość kompozycji - legginsy dziecięce pasują do wszystkiego, nie ma znaczenia czy ubierzesz swoją małą księżniczkę w sukienkę czy t-shirt. Mnogość barw i wzorów sprawia, że dziecko zakłada je chętnie i z przyjemnością.

PRZEWIEWNIE ALE SZCZELNIE

Koniecznie zadbaj o odpowiednie obuwie. Najlepiej żeby buty sięgały za kostkę - dzięki temu stopa będzie ustabilizowana. Materiał? Naturalny i przewiewny ale odporny na wilgoć - nigdy nie wiadomo kiedy pogoda ulegnie zmianie, więc lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.