Wygodna i atrakcyjna odzież sportowa, na przykład dres EA7 to ubranie, które można zakładać nie tylko na treningi, ale również podczas wyjazdu na łono natury albo podczas długiej podróży. Ponieważ istniej bardzo dużo miejsc, gdzie strój sportowy może okazać się absolutnie niezbędny, należy wybrać jakościowo dobry dres, który posłuży przez kilka sezonów.

Materiały, z których produkowane są dresy

Bez wątpienia, jedną z najbardziej powszechnych tkanin używanych do szycia strojów sportowych jest bawełna. Chociaż ta naturalna tkanina jest ekologiczna, nie wywołuje żadnych podrażnień a także doskonale przepuszcza powietrze, wyroby wykonane całkowicie z tego naturalnego włókna, mogą szybko stracić swój kształt. Dlatego właśnie warto wybierać odzież sportową, wykonaną z mieszanek bawełny z elastanem. Miedzy innymi dres EA7 jest produkowany z tego typu materiału. Elastan pozwala optymalnie dopasować naturalną tkaninę bawełniana do sylwetki i zabezpiecza materiał przed rozciąganiem się. Wśród tkanin syntetycznych, używanych do produkcji strojów sportowych, bardzo popularny jest poliamid, poliakryl, poliester oraz inne tkaniny. Wybierając odzież z takich materiałów, warto zwrócić uwagę na producenta. W zależności od marki, takie ubrania mogą znacznie różnić się swoją jakością. Dobre materiały syntetyczne maja odpowiednie technologie wytwarzania, w wyniku których powstają tkaniny o kombinowanych włóknach, przepuszczające powietrze i utrzymujące ciepło. Bez wątpienia, różny materiał stroju będzie odpowiedni w różnych sytuacjach. Grubsze tkaniny, które posiadają dodatkową warstwę ocieplającą, doskonale sprawdzą się podczas uprawiania zimowych sportów, natomiast legginsy i topy z fragmentami wykonanymi z siatki, są odpowiednie do treningów w pomieszczeniu albo w lato na zewnątrz.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Naturalnie, odzież sportowa powinna być przyjemna w dotyku i nie posiadać żadnych elementów, które mogłyby podrażnić skórę albo sprawić dyskomfort. Dobrym przykładem takich ubrań są dresy EA7. Nie tylko materiał, z którego są szyte takie stroje jest bardzo jakościowy, ale także sama odzież wykonana jest bardzo precyzyjnie. Zatem, ubranie takie nie pozostawi żadnych otarć na ciele, na przykład w miejscu kontaktu szwów ze skórą. Również, żeby zwiększyć bezpieczeństwo podczas treningu, nie warto zakładać odzieży o bardzo skomplikowanych kształtach, które posiadają dużą ilość gumek, rzemyków, albo innych elementów dekoracyjnych, które mogą uciskać skórę i zatrzymywać przepływ krwi. Pod tym kątem dresy EA7 uważane są za jedne z najbezpieczniejszych ubrań sportowych. Bardzo ważną kwestią, która dotyczy wyboru odzieży sportowej jest to, że takie ubranie nie powinno farbować. Niestety, niektórzy producenci wybierają nieodpowiednie barwniki albo stosują złą technologie farbowania tkanin. W wyniku tego, użytkownik zauważa po spoceniu się, że nogi albo ręce nabrały koloru pigmentu, a także podkoszulki założone pod dres, także zmieniły swój kolor. Żeby uniknąć takich sytuacji, warto kupować ubrania sprawdzonych marek. Dres EA7 będzie odpowiednim wyborem.