Udowodnionym naukowo jest fakt, że mężczyźni należą do tej grupy społeczeństwa, która jest wzrokowcami. Oznacza to przede wszystkim, że mężczyzna widząc pierwszy raz kobietę, w ciągu zaledwie kilkunastu sekund jest w stanie stwierdzić, czy dana kobieta jest w jego typie, czy też nie. Otóż wbrew pozorom jak by się to mogło wydawać samym kobietom, mężczyźni na pierwszy rzut oka wcale nie zwracają uwagi na pośladki, czy piersi kobiety. Gdyż jak wskazują badania i statystyki pierwszą rzeczą na co mężczyźni zwracają uwagę są oczy, włosy i generalnie cała postura, czyli to czy kobieta jest szczupła, wysoka, czy też niska i znaczących rozmiarów. Bowiem wszystkim podoba się coś innego. Tyle, ile ludzi, tyle też upodobań. Natomiast są też takie kwestie dotyczące wyglądu kobiety, z którymi mężczyźni w większej mierze są zgodni. I o tym właśnie będzie niniejszy artykuł.

Jakie kobiety podobają się facetom?

Mężczyźni uwielbiają, gdy kobieta jest zadbana, odpowiednio się prezentuje i ładnie pachnie. Oczywiście w słowach "kobieta zadbana" nie należy się dopatrywać zabiegów medycyny estetycznej. Bowiem jak wskazują wszelkiego rodzaju statystyki i sondy mężczyźni wolą jednak bardziej naturalne kobiety, które nie jedynie wyglądem są w stanie ich oczarować, ale także swym intelektem. W jednym z artykułów popularnej gazety dla Panów został przeprowadzony wywiad z mężczyzną ze świata show biznesu, który wypowiedział się, że nawet najbardziej piękna kobieta, która nie jest w stanie ująć go swym intelektem i ciekawą rozmową, nigdy nie będzie w jego typie i nigdy się z taką osobą drugi raz nie spotka. I coś w tym jest, bowiem sytuacja taka jest również analogiczna względem kobiet w stosunku do mężczyzn.

Co jeszcze podoba się facetom?

Faceci uwielbiają dyskretne uwydatnianie piękna u kobiet, chodzi tutaj o delikatny makijaż w umiejętny sposób podkreślający przede wszystkim oczy, które jeżeli są magnetyczne, potrafią usidlić nie jednego mężczyznę i sprawić, że nie będzie potrafił przestać o nas myśleć. Również piękne, długie, nieprzesadnie uczesane włosy mogą być doskonałym afrodyzjakiem w stosunku do faceta. Kobieta również powinna zachowywać się jak dama, co nie oznacza, że musi tą damą pozostawać, gdy zostaje ze swoim partnerem sam na sam. Mężczyźni w większości przypadków nie przepadają za za bardzo uległymi kobietami, bowiem lubią kobiety z tak zwanym pazurem, czyli kobiety wiedzące czego chcą i potrafiące postawić na swoim. Kluczem do zdobycia wymarzone faceta jest również pewność siebie, otwartość, poczucie humoru i piękny uśmiech.