Coraz więcej osób interesuje się możliwością samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetycznych w domu. To, co kiedyś dostępne było tylko w gabinetach, dziś jest na wyciągnięcie ręki również dla amatorek, które mogą zaopatrzyć się w potrzebne produkty w hurtowniach kosmetycznych i specjalnych sklepach internetowych. Tak też jest z przedłużaniem rzęs, które choć wydaje się procesem skomplikowanym, po odpowiednim przeszkoleniu może być wykonywane samodzielnie, o ile dana osoba cechuje się cierpliwością, precyzją i pewną ręką.

Co skompletować do przedłużania rzęs?

Kupując wszystkie potrzebne produkty do przedłużania rzęs, zbiera nam się niemały zestaw, dlatego wiele osób zaczyna od nabycia specjalnego kuferka lub dużej kosmetyczki z przegródkami, które pozwalają na bezpieczne przechowanie każdego z elementów. W dalszej kolejności, należy wybrać same rzęsy, których na rynku jest kilka różnych rodzajów. Większość pojedynczych opakowań zawiera po 0,25 g rzęs, ale jeśli już teraz wiemy, że będziemy przedłużać częściej i nie tylko sobie, możemy zaopatrzyć się w opakowania po 0,5 albo nawet 1 g rzęs. Z typów rzęs warto wybrać rzęsy typu C, o standardowym stopniu podkręcenia, D o większym podkręceniu i J, które używane są u osób z naturalnie prostymi rzęsami. Jeśli chodzi o długości, każdy z tych występuje w wersjach 9, 11, 13 i 15 mm.

Pozostałe produkty do przedłużania rzęs

Same rzęsy to dopiero początek. Aby miały się jak trzymać na powiekach, potrzebny jest klej, najlepiej hipoalergiczny. Tu nie warto oszczędzać, ponieważ istnieje ryzyko, że tani klej wywoła podrażnienie lub reakcję alergiczną. Kolejnym ważnym elementem jest odtłuszczacz, czyli primer, dzięki któremu rzęsy trzymają się lepiej. Primer nakładany jest aplikatorami bezwłókienkowymi, niepozostawiającymi żadnych śladów na rzęsach i niewchłaniającymi samego primera, co pozwala go oszczędzić. Kolejnym stosowanym płynem jest remover, do usuwania kleju z rzęs, które zostały źle naklejone, albo z narzędzi. Pozostałe produkty do przedłużania rzęs, to takie uniwersalne elementy jak pęsety, nożyczki, taśmy i pompki.