Zegarek – niby wszyscy wiemy co to, a jednak wizualizując to słowo, każdy przed oczami zobaczy co innego. Jeden zobaczy zegarek na ścianę, jeszcze inny zegar słoneczny, jednak nas interesować będą zegarki naręczne, ponieważ tu różnice też – wbrew pozorom – będą niemałe. Różnice, co dość oczywiste, będą występować w wyglądzie, a także posiadanych funkcjach. Weźmy na przykład zegarki Casio, albo równie popularne zegarki Timex.

Nawet wśród pozycji tych dwóch tylko producentów znajdziemy wiele różnych funkcji, nie wspominając już o innych markach jak choćby Skagen. Zegarki tych producentów mogą (ale nie muszą) mieć oprócz wyświetlania czasu także funkcje kalendarza, podświetlanej tarczy, czy nawet wodoodporności, a co ciekawe niektóre potrafią także dawać światło porównywalne do tego, które wydobywa się z niewielkiej latarki.

Zarówno zegarki Casio, jak i zegarki Timex przynajmniej część tych funkcji posiadają w standardowym pakiecie wyposażeniowym, podobnie zresztą sprawa ma się z firmą Skagen. Zegarki te, choć do najtańszych – trzeba uczciwie powiedzieć – nie należą,  to jednak są warte swojej ceny, ponieważ funkcje, które oferują oraz jakość jaką gwarantują warta jest tak naprawdę każdych pieniędzy.