Na co zwrócić uwagę kupując biustonosz? Może nie jest to pytanie, które spędza sen z powiek kobietom, ale jednak jest ono bardzo ważne. Wszak prawidłowo dobrany stanik sprawia, że piersi świetnie się prezentują, a jednocześnie odciąża kręgosłup, nie powodując przykrych dolegliwości. Niestety dla wielu pań najważniejszy jest jego wygląd, ewentualnie cena, a to duży błąd, gdyż najważniejsza jest jakość, ale pod pojęciem jakości kryje się nie tylko rodzaj materiału.

Po pierwsze: znajdź model idealny dla siebie

Kupując biustonosz nigdy, ale to przenigdy nie możemy kierować się ceną. Przede wszystkim należy dobrać model do rodzaju swojego biustu. Jeżeli masz pełne kształty, to absolutnie zrezygnuj z balkonetek, czy mocno powiększających staników – bo po co i na co? Postaw lepiej na usztywniane i półusztywniane, czy full cup, ale koniecznie na grubych ramiączkach, które zdecydowanie odciążą twój kręgosłup. Dla pań z małymi piersiami polecamy oczywiście biustonosze typu push up, ale i bardotki, czy balkonetki. Oczywiście każda kobieta powinna posiadać również kolekcję biustonoszy gładkich które sprawdzają się w przypadku odzież z delikatnego materiału.

Po drugie: rozmiar ma znaczenie

Ok, wiesz już jaki stanik najlepiej sprawdzi się w przypadku twojego biustu, ale co najważniejsze to musisz znaleźć odpowiedni rozmiar. Jeżeli zazwyczaj kupowałaś biustonosze, wśród których były tylko rozmiary A75, B80, C85, czy D90, to mamy dla Ciebie fatalną wiadomość, nosiłaś fatalne biustonosze. Taka rozmiarówka już świadczy o słabej jakości. Wśród dobrych staników znajdziesz rozmiary począwszy od A65, czy nawet B90, wszak każda z nas jest inna. Zatem pamiętaj jeszcze, że rozmiar stanika, który nosisz musi zwyczajnie na Ciebie pasować, co oznacza, że nie może być za mały ani za duży. W żadnym wypadku tył biustonosza nie może cię uwierać, ani też podnosić się do góry. Tył i przód powinny znajdować się na takiej samej wysokości. Z kolei miseczki muszą mieścić całe piersi, które nie mogą się przysłowiowo wylewać z każdej strony. Kolejna zasada dotyczy fiszbin. Otóż muszą one przylegać do klatki piersiowej wokół piersi, po bokach powinny znajdować się mniej więcej na samym środku. Ważne są też ramiączka. Nie mogą one absolutnie uwierać, ani też wpijać się w skórę.

Po trzecie: dobry biustonosz= wygodny biustonosz

Wygoda rzecz ważna, szczególnie w przypadku staników. Wszak trudno wyobrazić sobie chodzenie przez cały dzień w niewygodnym staniku. Dlatego absolutnie nie może cię uwierać, ani też w jakikolwiek sposób ograniczać twoich ruchów. Powinien także doskonale podtrzymywać piersi, tak że nie będą się one kołysały na lewo i prawo. Na wygodę mają wpływ także odpowiednio dobrane ramiączka. Nie mogą one być zbyt krótkie, ani też zbyt długie, ani też za ciężkie, co ma szczególne znaczenie w przypadku bardzo obfitych kształtów.

Po czwarte: o materiałach słów kilka

Jest wiele rodzajów materiałów, z których wykonane są biustonosze. Warto więc czytać metki. Np. koronka sama w sobie prezentuje się obłędnie, ale na biustonoszach powinna stanowić tylko element ozdobny. Jak nietrudno się domyślić dobre biustonosze mogą być wykonane z bawełny, wszak to materiał, który pozwala skórze oddychać . Biustonosze z elastanu są polecane z kolei kobietom aktywnym fizycznie, gdyż są delikatne i nie tworzą otarć na skórze. Warto również zdecydować się na biustonosze z jedwabiu. Ten materiał świetnie się prezentuje, ale również nie mechaci się i doskonale dopasowuje się do skóry. Można też zdecydować się na bieliznę z dodatkiem szyfonu, czy też satyny, Jak nietrudno się domyślić takie biustonosze także pięknie się prezentują, ale również są trwałe i niepodatne na mechacenie się, czy rozciąganie. Najlepiej zrezygnować z tanich materiałów typu poliester, który jest nietrwały i bardzo szybko odkształca się, nawet już po pierwszy praniu. Dobór odpowiedniego stanika jest ważny. Ale na pierwszym miejscu należy przede wszystkim zwracać uwagę na rodzaj, który powinien być dopasowany do kształtu i wielkości biustu. Równorzędne znaczenie ma także znalezienie odpowiedniego rozmiaru, a na końcu dopiero wygląd. Na szczęście obecnie można znaleźć modele, które są wysokiej jakości i jednocześnie świetnie się prezentują.