Okres wiosenno-jesienny, choć w wielu przypadkach raczy nas piękną pogodą to jednak niekiedy uprzykrza przebywanie na dworze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Pojawiający się nagle deszcz skutecznie popsuje każde wyjście z domu. Jak zatem przygotować się na spacer z dziećmi? Oczywiście zaopatrując się w kalosze dziecięce! To doskonałe obuwie uchroni małe nóżki przed chłodem i przemoczeniem. Zastosowanie wysokiej jakości gumy skutecznie zabezpieczy przed deszczem, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Nie wspominając już o widoku rozbawionej miny naszej pociechy przeskakującej coraz to większe kałuże! Wszystko to sprawia, że posiadanie tego typu obuwia jest wręcz obowiązkowym elementem, o którym musi pamiętać każda mama.

Tylko na ryby?

Czy kalosze dziecięce to buty tylko na ryby lub do lasu? Oczywiście, że nie! Mimo, że z takim jest utożsamiane, bo choć skutecznie zabezpiecza przed chłodem, deszczem i pluchą to dodatkowo świetnie prezentuje się w licznych zestawieniach. Pomocna w tym celu jest wyobraźnia producentów, którzy prześcigają się między sobą w projektowaniu coraz to ładniejszych fasonów, dla których rozum straci nasza latorośl. I nie chodzi bynajmniej tylko o szeroką rozpiętość kolorystyczną, ale również zabawne printy czy dodatki, typu: kokardki czy inne motywy.

Modele dla niej i dla niego

Fasony kaloszy dziecięcych dla dziewczynek są dostępne w wersji gładkiej, ujednoliconej, jak również wzbogacone o ciekawe nadruki, np. postacie z bajek. Doskonale współgrają zarówno z sukienkami, spódniczkami, jak również spodniami. Duży wybór modeli sprawi, że córka w każdym wieku chętnie wzbogaci swoją garderobę o tak przydatny dodatek. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku chłopców. W tym wypadku również dostępne w sprzedaży kalosze dziecięce można nabyć zarówno w jednokolorowej tonacji, jak również udekorowanej wzorami. Szczególną popularnością w tym zakresie cieszą się wzory zwierzęce oraz postacie z bajek. Mając w zanadrzu tak praktyczne i zarazem estetyczne obuwie, nie straszna okaże się żadna plucha, a zadowolenie naszego dziecka z beztroskich zabaw na świeżym powietrzu – bezcenne.

Na szczególnie chłodne dni

A gdy słupek rtęci zacznie gwałtownie spadać w dół, wcale nie trzeba będzie zamieniać stylowych kaloszy dziecięcych na inny typ obuwia. Wystarczy bowiem specjalna wkładka ocieplająca, jaką zawiera część modeli, aby cieszyć się komfortem termicznym w chłodniejsze dni. Praktyczny ściągacz u góry cholewki dopasuje się do kształtu łydki, uniemożliwiając przeniknięcie wilgoci do wewnątrz oraz zatrzymując ciepło. Ocieplane modele okazują się zatem doskonałą inwestycją w obuwie, które jest nie tylko nieprzemakalne, ale również zapewniające optymalne ocieplenie i stylowy wygląd – w każdej, nawet najmniej sprzyjającej pogodzie!