Manicure hybrydowy to nadal jeden z najpopularniejszych manicure dla pań, który zyskał już wiele zwolenniczek na całym świecie. Chcąc wykonywać manicure samodzielnie w domu, czy też w salonie kosmetycznym warto dokładnie dowiedzieć się jakie przybory oraz akcesoria będą niezbędne do jego poprawnego wykonania. W dzisiejszym artykule skupimy się nad wyborem lampy do hybryd pomiędzy lampą LED, a lampą UV. Dzięki dokładnie sporządzonym przez nas opisów lamp sama będziesz mogła zdecydować, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Lampa UV

To lampa do hybryd, lecz nie sprawdzi się już w przypadku wykonywania manicure żelowego. Lampa UV jest często tańsza od swojej rywalki LED nie bez powodu. W lampie do hybryd UV co jakieś pół roku należy wymieniać świetlówki. To jest jeden z minusów, na który musisz się przygotować chcąc zakupić lampę UV. Poza tym lampy świetnie utwardzają hybrydy oraz sprawdzą się dla początkujących osób, które dopiero uczą się wykonywać manicure i do końca nie są przekonane, czy własnoręcznie wykonywany manicure jest dla nich. Jeśli już zdecydowałaś się na zakup lampy do hybryd UV ,  zdecydowanie polecamy zakup większej mocy świetlówek od 9W na przykład na stronie https://pbnails.pl/124-lampy-uv-led. Takie lampy są dostępne w niewielkich rozmiarach, gdzie rozproszone światło nie zawsze będzie padało w miejsce, na które oczekujesz. Poza tym nie mają możliwości włożenia całej dłoni, co automatycznie oznacza, że wykonanie hybryd będziesz musiała zastosować technikę paznokieć po paznokciu.

Lampa LED

To rodzaj lamp, który sprawdzi się zarówno dla manicure hybrydowego, jak i żelowego. Manicure hybrydowy, czyli ten, który w szczególności omawiamy w dzisiejszym artykule zdecydowanie szybciej będzie się utwardzać w lampie LED. Kolejną zaletą jest to, że lampa do hybryd z żarówkami LED nie tylko pozwala zaoszczędzić więcej energii, ale i więcej pieniędzy niż w przypadku lampy UV. Lampa LED nie wymaga od nas wymieniania lamp, co znacznie wpływa na wygodę w jej używaniu. Dla osób, które chcą bezpiecznie przeprowadzać zabiegi kosmetyczne paznokci, lampy LED nie pozwolą, aby wkładane przez nas dłonie oraz paznokcie mogły ulec poparzeniu. Wszystko to dzięki temu, że lampy LED nie wydalają ciepła przez to korzystanie z takiego rodzaju lamp jest polecane dla wszystkich kosmetyczek wykonujących profesjonalne usługi manicure.

Mieszanka lampy LED z UV

Na rynku nie braknie również specjalnego zestawienia lamp, które już są znacznie droższe od tradycyjnych ofert lamp do hybryd. Jest to jednak produkt zarówno do wykonywania manicure hybrydowego, jak i żelowego, przez co możemy wykonywać różny manicure ze względu na nasz kaprys.