Odmładzające zabiegi laserowe na twarz i ciało to obecnie najskuteczniejsze sposoby na szybką poprawę wyglądu. Producenci urządzeń laserowych ścigają się z konkurencją, by zapewnić laser z wysoką skutecznością, który będzie jednocześnie maksymalnie bezpieczny. Jednym z najnowszych urządzeń wielofunkcyjnych jest laser pikosekundowy Discovery Pico. Jak działa ten laser i jakie zabiegi można nim wykonać opowiadają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy każdego dnia pracują na dwóch takich urządzeniach.

Discovery Pico – co wyróżnia ten laser na tle innych urządzeń?  

Laser pikosekundowy Discovery Pico działa w oparciu o technologię pikosekundową, co oznacza, że emitowana wiązka lasera jest znacznie bardziej skoncentrowana od promieni liczonych w nanosekundach. Ultrakrótkie promienie lasera pikosekundowego docierają do problematycznego miejsca głębiej i intensywniej – z dwukrotnie większą mocą niż starsze lasery. Zabiegi laserowo przy użyciu Discovery Pico w Klinice Miracki przeprowadzamy na każdym obszarze ciała, ale są one szczególnie polecane na twarz, ponieważ:

  • Laser Discovery Pico nie pozostawia blizn – intensywna, ale krótka wiązka lasera omija warstwę zewnętrzną skóry, docierając w jej głębsze warstwy, dzięki czemu nie powstają blizny pozabiegowe;
  • Ryzyko poparzeń, podrażnień i inne skutki uboczne są zredukowane do minimum – laser jest wyjątkowo bezpieczny;
  • Zabieg jest bezbolesny – odczuwa się jedynie delikatne ciepło wewnątrz skóry. W przypadku większego obszaru, np. gdy usuwane są rozstępy z brzucha możliwy jest dyskomfort, który niwelujemy stosując system chłodzący;
  • Wysoka moc szczytowa lasera sprawia, że efekty pojawiają się szybko – już po pierwszym zabiegu laserem Discovery Pico kondycja skóry znacznie się poprawia.

Wskazania do zabiegu laserem Discovery Pico – efekty 

Za pomocą lasera Discovery Pico możemy nie tylko ujędrnić skórę i wygładzić zmarszczki, ale także zredukować rozstępy, blizny, a nawet usunąć przebarwienia, tatuaż kolorowy czy inne niedoskonałości. Laser jest wielozadaniowy, ponieważ działa na dwóch długościach fal, a jego parametry są ustawiane indywidualnie do każdej osoby i problemu ze skórą. Laserem Discovery Pico przeprowadza się zabiegi takie jak np.:

  • Odmładzanie twarzy – laser Discovery Pico daje efekty naturalnego liftingu, skóra staje się napięta i elastyczna;
  • Zmarszczki i bruzdy – promienie lasera usuwają drobne zmarszczki, redukują bruzdy i wygładzają skórę;
  • Rozstępy – laser pozwala na usunięcie lub znaczną redukcję rozstępów;
  • Blizny – możemy wyeliminować blizny potrądzikowe, a nawet pooperacyjne. Efekty zależą od ilości zabiegów oraz wielkości blizn.
  • Przebarwienia – melasma, plamy po opalaniu, czy inne zmiany barwnikowe są szybko i skutecznie usuwane;
  • Usuwanie tatuażu – laser pikosekundowy rozbija pigment tuszu na maleńkie cząstki, o wiele mniejsze niż w przypadku użycia innych laserów. Dzięki temu pigment o wiele szybciej i skuteczniej zostaje usunięty przez układ limfatyczny.

Wszystkie informacje na temat leczenia laserem Discovery Pico znajdziesz na stronie Klinika Miracki Warszawa. Zapraszamy również na konsultację, podczas której nasi specjaliści doradzą Ci zabieg, który będzie najlepszy dla Twojej skóry.