Miody manuka są swoistą nowością na polskim rynku. Jest to specjał pochodzący wprost z Nowej Zelandii, zaskakujący nie tylko swoimi właściwościami zdrowotnymi, ale również ceną. Poszukując tego produktu warto dokładnie sprawdzić kraj pochodzenia, aby nie dać się nabić w butelkę.

Miody manuka - doskonałe naturalne lekarstwo

Miody manuka to doskonałe lekarstwa na wszelkie infekcje - zawarte w tym preparacje substancje skutecznie podnoszą odporność naszego organizmu i sprawiają, iż jest on znacznie lepiej zabezpieczony przed działaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Miód manuka doskonale sprawdza się w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasz organizm najbardziej narażony jest na choroby oraz infekcje. Miody manuka najlepiej wpływają na naszą krew - obniża jej ciśnienie oraz poprawia jej krążenie.

Zawarte w miodzie substancje odpowiedzialne są również za proces tworzenia nowych komórek krwi, co jest niezwykle istotne w przypadku osób cierpiących na anemię. Miód manuka doskonale działa również na układ pokarmowy - sprawdzi się w przypadku wrzodów żołądka, niestrawności, problemów trawiennych oraz problemów z działaniem dwunastnicy. Jego spożywanie pozytywnie wpływa również na florę bakteryjną jelita - spożywanie miodu zwiększa ilość dobrych bakterii i wyrównuje florę w tym obrębie naszego organizmu.

Wiele zastosowań, antybakteryjność

Miód manuka doskonale sprawdza się również w leczeniu zmian skórnych - jego antybakteryjne właściwości pomagają leczyć takie schorzenia jak liszaje czy trądzik. Z pewnością miód może stać się również doskonałym dodatkiem do zdrowych wypieków.