Oczekiwanie na przyjścia nowego członka rodziny, to dla rodziców wyjątkowy czas. Wiele rzeczy w swoim dotychczasowym życiu trzeba zmienić, inne przeanalizować. Jakiś etap się kończy, zaczyna kolejny. Mieszkanie tylko we dwójkę dobiega końca, dotychczasowy pokój gościnny, musi zostać przerobiony na ten przewidziany dla dziecka. Zmiany, zmiany, zmiany… Także te w organizmie i ciele przyszłej matki, która musi inaczej się odżywiać, bardziej dbać o siebie, ale tez podczas ciąży zmienić swoją garderobę. Moda ciążowa wymaga ubrań szerszych, luźnych, ale niepozbawionych elegancji i dobrego gustu. Nie ma co się oszukiwać, że dziecko i związane z nim zakupy, to spory wydatek. Do tego dochodzą nowe ubrania. Jakie trendy panują w modzie ciążowej?

W co się ubrać podczas ciąży?

Moda ciążowa jest obecnie dostępna w każdej kolekcji większych marek sieciowych. Kobiety mają do dyspozycji stylowe ubrania w najnowszych trendach. Sukienki, spodnie, kurtki, płaszcze, ubrania sportowe, casualowe, eleganckie.. W początkowych trymestrach ciąży, zmiana garderoby nie musi być inwazyjna. Na pewno większość rzeczy będzie pasowała tak, jak przed ciążą. Wraz z coraz większym, ciążowym brzuszkiem, kobieta potrzebuje nowych ubrań, które nie będą opinały brzucha, a w których będzie ona czuła się swobodnie i wygodnie. Moda ciążowa ma także swoje trendy. Przedstawiamy te topowe na najbliższy sezon.

Modowe trendy na jesień i zimę

Czy to jesień, zima, wiosna, lato jedno jest pewne – w modzie ciążowej sukienka jest najlepszym ubraniem. Dlaczego? Dobrze skrojona nie opina brzucha, jest wygodna, dostosowana do różnych pór roku, kobieta czuje się w niej świeżo, łatwo ją dopasować, a co najważniejsze, zawsze będzie aktualna w modzie. Poza tym sukienki są odpowiednie na każde okazje – uroczyste, codzienne, biznesowe. W jesiennych trendach królują wełniane lub bawełniane sukienki do łydek z golfem lub dużym, wywijanym kołnierzem. Materiały, z których są szyte sukienki ciążowe są rozciągliwe, ale nie opinające w krępujący sposób. Ponadto są ciepłe i idealnie nadają się na zimniejsze dni. Jak wiadomo, w trakcie trwania ciąży, kobieta szczególnie musi dbać o swoje zdrowie i profilaktykę, a ciepłe ubrania z pewnością wspomogą pozostanie w zdrowiu przez cały okres ciąży. Wskazane są także legginsy z bawełny, które także występują w wersji dla ciężarnych. Charakteryzuje je specjalnie przedłużony pas, który pozwoli zakryć brzuch, ale także sprawia, że legginsy są wygodne i nie zsuwają się z bioder. Podobny schemat zastosowany został w spodniach innego rodzaju np. jeansowch. Moda ciążowa na sezony jesienno-zimowe jest tak dostosowana, aby kobieta czuła się trendy. Płaszcze, kurtki – wierzchni ubrania dostarczają ciężarnym kobietą trochę problemu, ale w modzie dla kobiet w odmiennym stanie także dostępne są tego typu rzeczy. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w obecnym płaszczu przesunąć o jeden rząd guziki.