Czy wy również pamiętacie, jak Wasza mama co dziennie przed pójściem do szkoły zakładała Wam na głowę znienawidzoną czapkę z dzieciństwa? Czapki jak wiadomo warto nosić, a w okresie naszej młodości często ją bagatelizujemy. Dzieciaki często uważają, że to wręcz obciach, a myśl o zdrowiu jest zsuwana na boczny plan. Całe szczęście nasze podejście do noszenia czapek zmienia się po upływie lat, choć nie wszyscy stają się ich wielkimi miłośnikami. Aby przekonać Cię, że czapka na jesień to prawdziwy must have, który warto posiadać w swojej szafie nie tylko ze względu na panującą ówcześnie modę, ale i zwłaszcza ze względów zdrowotnych. W dzisiejszym artykule poznacie kilka modnych modeli damskich czapek na jesień 2018 oraz zalety z posiadania ich na swojej głowie. Zapraszamy!

Czapka typu Beanie

Ten rodzaj czapki jest dość uniwersalny, wykonany zazwyczaj z jednokolorowego materiału. Czapki damskie o tym fasonie ściśle przylegają do głowy, przez co nie zsuwają się podczas ich noszenia, co więcej dają błogą miękkość oraz ciepło na głowie. Spodobają się zapewne wszystkim zwolenniczkom sportowego stylu, ale i również dla pań, które lubią elegancję przełamać charakterystycznym, sportowym akcentem. Są obecne już od wielu sezonów, a tej jesieni jeszcze bardziej ukażą się nam prawie we wszystkich sklepach z damską odzieżą i dodatkami. Czapki damskie beanie znajdziecie nie tylko w wyrazistych, czasem neonowych kolorach, ale i również z różnymi ciekawymi napisami oraz nadrukami. Czapki w tym stylu znajdziecie w wielu sklepach internetowych m.in. na stronie https://pamami.pl/pol_m_Ona_Czapki-damskie-101.html.

Kaszkiety

Bardzo modne nakrycie głowy dla pań, które dało się zauważyć już jesienią w 2017 roku. Jednak ten rok to prawdziwy okres sławy dla kaszkietów, które w sklepach będziemy mogli zakupić w różnych modelach. Jednak najmodniejsze kaszkiety, które będziemy już niedługo mogli zakupić w sklepach stacjonarnych to te wzorowane na czapkę prawdziwej bosmanki. Charakteryzują się one kształtem, formą oraz wzorem czapek, noszonych dawniej przez prawdziwych kapitanów. Z pewnością szybko nie znikną z naszych oczu, ponieważ wpadły w oko największym światowym projektantom.

Zalety noszenia czapek w okresie jesienno-zimowym i nie tylko

Oprócz tego, że nakrycie głowy to jeden z obowiązkowych elementów garderoby prawdziwej fashionistki, czapka to ochrona przed wiatrem, słońcem oraz innymi nie sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Modele, które zakryją nasze uszy oraz czoło z pewnością sprawdzą się dla osób, które co rok na okres zimowy rozpoczynają swoje nieustanną walkę o zdrowe zatoki, czy gardło.