Mimo rosnącej popularności internetu, mimo dostępności tak wielu różnorodnych rozrywek, czytanie książek jest czynnością, która ciągle znajduje swoich zwolenników. Czytelnicy książek nie mają nic przeciwko temu, że czytanie zajmuje więcej czasu niż obejrzenie filmu, jest bardziej wymagające umysłowo niż gra czy przeglądanie portali społecznościowych. Traktują to wręcz jako zaletę. Czytanie należy do czynności dosyć intymnych, pozwala samotnie zanurzyć się w całkiem innym, nowym świecie, odprężyć i odpłynąć myślami. Oczywiście ta magia nie zadziała zawsze i wszędzie. Dość duże znaczenie będzie miało, gdzie oddamy się lekturze. Wprawdzie są takie osoby, które do czytania wykorzystują niemal każdą okazję i miejsce, jednak trzeba przyznać, że przerzucanie kart książki w zatłoczonym tramwaju jest dosyć niewygodne, podobnie jak na kanapie wśród osób, które w tym samym czasie oglądają jakiś serial. Dlatego dziś prezentujemy ranking najlepszych miejsc do czytania.

Fotel bujany

Chociaż fotele bujane mogą się kojarzyć z babciami robiącymi na drutach, czy dziadkami przesiadującymi cały dzień na ganku, to jednak osoby, które miały okazję w nich zasiąść, po prostu przepadają. I koniecznie chcą mieć taki dla siebie. Niesamowita wygoda, pełne oparcie dla pleców i rąk, do tego przyjemne, wprowadzające niemal w trans kołysanie – to warunki idealne, żeby oddać się lekturze. Dobrze zaprojektowane fotele bujane sprawdzają się nawet w bardziej nowoczesnych wnętrzach, nie ma więc obaw, że będą kontrastować z wystrojem przez swoje nieco staroświeckie skojarzenie. Chociaż i to wydaje się niektórym nie przeszkadzać – styl retro staje się coraz modniejszy, nawet jeśli jest w mieszkaniu tylko dodatkiem.

Kącik przy parapecie

Kolejnym dobrym miejscem do czytania są parapety. Jeśli tylko mamy dość duże okna i szerokie parapety możemy zmodyfikować je w ten sposób, by urządzić tam przyjemne miejsce do czytania. Spoglądanie co jakiś czas na to, co dzieje się za oknem, pozwoli odpocząć oczom, a sama przytulna aranżacja okna przyciągnie spojrzenia gości i z pewnością będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Wygodna kanapa

Kanapa to jedno z ulubionych miejsc moli książkowych, zwłaszcza jeśli pełna jest miękkich, puszystych poduszek i nie brakuje na niej ciepłego kocyka, a w pobliżu znajduje się stolik na którym w zasięgu ręku czekają napoje i przekąski. Kanapa pozwala na relaks, ale utrudnia przy tym zapadnięcie w sen, co sprawia, że idealnie sprawdza się nawet do długich sesji z książką. Każde z wymienionych miejsc ma swój indywidualny urok, ale warto wypróbować zarówno fotele bujane, jak i czytanie na parapecie czy kanapie, by odnaleźć to, co najbardziej nam odpowiada.