Nadchodzi nowy sezon wiosenno-letni. Nareszcie będzie można zrzucić ciepłe kozaki, zimowe półbuty, a założyć te lekkie i kolorowe.

Projektanci i styliści co roku szykują niespodzianki. Modele często zyskują nowe dodatki, kolory lub są lekko modyfikowane. A jakie modele będą modne w tym sezonie? Poprzedniego lata zdecydowanie królowały baleriny, a czy tym razem będzie podobnie, tego dowiecie się już teraz.

Gladiatorki

To charakterystyczne sandały, które wyglądem nawiązują do butów, jakie nosili rzymscy gladiatorzy. Ilość wariacji jest ogromna - z cienkimi i grubymi paskami, wiązane, na klamry, z frędzlami. W tym sezonie hitem będą gladiatorki na obcasie, a także na płaskiej podeszwie, ale zainspirowane stylem futurystycznym.

Kosmiczne szpilki

Jeśli chodziłaś w zeszłym sezonie w płaskich balerinkach, to przygotuj się na prawdziwą rewolucję. Projektanci proponują na lato wysokie szpilki - sandałki, które rzucają się w oczy z daleka. Im bardziej strojne, im więcej ozdób, koralików, frędzli itd. tym lepiej. Ma być ekstrawagancko, soczyście i kolorowo. Buty wyjęte wprost z kosmicznej opowieści.

[caption id="attachment_727" align="aligncenter" width="300"] Źródło zdjęcia: baleriny na Mivo.pl[/caption]

Na baletnicę

Bardzo modne w tym sezonie będą wiązania wokół kostki i ponad nią. Takie ponętne wiązania mogą występować w sandałkach, szpilkach, balerinach i innych modelach, które sięgają poniżej kostki. Trzeba jednak z tym uważać - taka ozdoba nie nadaje się dla osób, które mają krótkie, słupowate nogi. To opcja zarezerwowana dla kobiet, które są szczęśliwymi posiadaczkami szczupłych i długich nóg.

Baleriny

Tak, wciąż są w modzie! Tym razem projektanci radzą poszaleć z kolorami i ozdobami, które będą trendy wiosną i latem. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup nowej pary, albo przywiązałaś się do zeszłorocznej, po prostu doszyj do niej ozdoby (np. cekiny, koraliki, kryształki, muszelki). Jeśli nie potrafisz szyć, albo nie masz na to czasu, możesz kupić gotowe dżety na klej, które wystarczy wprasować w materiał żelazkiem. Uważaj jednak na materiał - nie każdy z nich zniesie wysoką temperaturę.