Normy, a realia
zabawki

Najnowsze pokolenia pokazują, jak bardzo określony normy względem rozwoju odbiegają od stanu faktycznego. Wielu rodziców twierdzi, że ich pociechy rozwijają się nad wyraz szybko, co jednakże nie stanowi wyjątku, a coraz częściej spotykaną, nową normę. Zabawki dla chłopców i dziewczynek, dostosowane do wieku nie zawsze są trafnie określone przez odgórne obostrzenia. Zabawki Fisher Price, które ostatnimi czasy zawojowały swoją branżę pokazują jak wiele rzeczy uległo zmianie.

Na przestrzeni minionych lat wiele rzeczy uległo zmianie. Do przodu posunęła się technika, technologie, nowe generacje przyćmiły utrzymujące się przez lata starsze odpowiedniki. Zabawki dla chłopców przestały być dedykowane tylko jednej płci, zaś zabawki dla dziewczynek to już teraz nie tylko lalki. Wiele pociech decyduje się na styl uniseks, w którym królują globusy, książki, instrumenty i wszystko to, co nie ma z góry określonego przeznaczenia.

Chcąc kupić dziecku zabawkę, którą będzie się ochoczo bawiło należy kierować się swoimi obserwacjami, nie tabelkami. Zabawki dla dzieci, którymi bawili się w danym wieku dzisiejsi ojcowie czy dziadkowie niekoniecznie muszą odpowiadać młodemu człowiekowi. Zabawki Fisher Price dają możliwość wyboru spośród naprawdę wielu propozycji i modeli.