Okres liceum to czas, którego nigdy nikt nie zapomni, ponieważ jest on przepełniony sytuacjami dobrymi i złymi. Zawierane wtedy przyjaźnie często są tymi na całe życie. Jest to również czas, w którym przeżywa się swój pierwszy bal, czyli studniówkę. Wszystkie panie zakładają przepiękne sukienki, a panowie wyruszają na poszukiwanie odpowiednich garniturów, krawatów i much jedwabnych.

Krawat, mucha czy bez?

To pytanie często zadawane jest przez licealistów, którzy nie potrafią się zdecydować lub po prostu kompletnie nie wiedzą, czego chcą. Najczęściej wybór pada na czarny, smukły krawat, który jest kwintesencją tradycji i elegancji. Bardziej odważni panowie kierują swoją uwagę na muchy jedwabne. Z punktu widzenia kobiety są one ciekawszym wyborem dla tak młodych panów.

Postarza, czy odmładza?

Temat much jedwabnych jest trochę tematem rzeką, dlatego że, albo się je kocha, albo nienawidzi. W przeciwieństwie do krawatów nie trzeba uczyć się, jak je zawiązać. Najczęściej posiadają system zatrzasków lub guziczków, które trzeba po prostu zapiąć. Muchy jedwabne są doskonałym rozwiązaniem dla każdego pana, który nie miał możliwości nauczenia się, jak zawiązać elegancko krawat.

Do wyboru, do koloru

Asortyment sklepów branżowych, które zajmują się sprzedażą eleganckiej odzieży męskiej przepełniony jest propozycjami much jedwabnych. Większość z proponowanych produktów jest najwyższej jakości, dlatego też personel pracujący w sklepie jest odpowiednio przeszkolony. Panowie, którzy są niezdecydowani mogą zawsze poprosić pana lub panią o radę. Na studniówki najczęściej wybiera się muchy jedwabne pod garnitur. W większości jest on czarny, tak więc dodatki także będą czarne. Czasami zdarza się, że pan wybierze strój w kolorze granatu, wtedy należy dobrać odpowiedni kolor muchy jedwabnej do niego.

Modne wzory

Co roku moda się zmienia, i dlatego to co było modne rok temu, w roku następnym jest już niemodne. Sklepy sprzedające garnitury nie mają na szczęście aż takich problemów związanych z przemijaniem. Większość garniturów, much jedwabnych i krawatów nie wychodzi z mody. Zmieniają się drobne detale związane z kosmetyką ale nie ogólny pomysł. Elegancja jest tam rozumiana jako wyczucie dobrego smaku. Odcienie kolorystyczne, tak długo jak nie są ekstremalne, pojawiające się na krawatach i muchach jedwabnych nie przemijają. Czerń na zawsze pozostanie ikoną