Są to ekologiczne kosmetyki przeznaczone dla dzieci od pierwszego dnia życia, a także kobiet w ciąży oraz po porodzie. Kosmetyki dla kobiet spełniają najbardziej wymagające standardy. Składniki zawarte w określonych preparatach kosmetycznych są niezwykle bezpieczne. Dlatego mogą być wykorzystane od pierwszego trymestru ciąży. W czasie karmienia piersią, każda substancja mająca kontakt z organizmem przekazywane są bezpośrednio do dziecka. W związku z tym koniecznie trzeba używać przebadanych kosmetyków. Czym charakteryzują się określone produkty?

Charakterystyka określonych kosmetyków

Produkty należące do linii Momme opracowane zostały w taki sposób, aby wspomagać naturalne funkcje skóry. Jest to bardzo dobre rozwiązanie najbardziej wrażliwej, delikatnej, a także problematycznej skóry. Istotną kwestią jest fakt, że produkty Momme całkowicie spełniają wymagania wegan, a także wegetarian. Określona marka kieruje się zasadami GMP. Związane to jest z zapewnieniem konsumentom dużego komfortu, a ponadto pewności, że są produkty najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Co więcej, opakowania po kosmetykach Momme w całości nadają się do recyklingu. Natomiast produkty są w przyjazne dla środowiska oraz e 100% biodegradowalne.

Skład kosmetyków

Składy kosmetyków Momme zachwycają. Nie ma w nich silikonów, parabenów, SLS, SLES, PEG, syntetycznych barwników, kompozycji zapachowych chemicznych filtrów UV, lanoliny zwierzęcej, a także innych szkodliwych związków. Receptury oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach pochodzących z certyfikowanych upraw. W określonych kosmetykach znaleźć można między innymi wosk pszczeli, organiczny olej słonecznikowy, mydlnicę lekarską olej arbuzowy, mleczko z migdałów zielnych, organiczny olej makadamia, czy też pochodne kokosa. Jest to najlepsza wizytówka i promocja marki. Stanowi to gwarancję, że kosmetyki są w pełni naturalne, a także nieobciążone żadnymi szkodliwymi substancjami, które mogłyby mieć negatywny wpływ na skórę dziecka.

Dla kogo są przeznaczone?

Są to kosmetyki opracowane z myślą o najmłodszych. Mogą być stosowane od pierwszego dnia życia. Mają szczególne zastosowanie w przypadku różnorodnych chorób skóry, na przykład atopowe zapalenie skóry. Niektóre preparaty kosmetyczne mogą być używane przez całą rodzinę. W przypadku dorosłego alergika takie kosmetyki mogą być także świetnym rozwiązaniem. Mogą być bezpiecznie stosowane przez kobiety w ciąży, a także podczas laktacji. Marka została stworzona przez rodziców, którzy pragnęli pielęgnować swoje dzieci najlepszymi naturalnymi kosmetykami. Tekst powstał we współpracy z https://you1.pl