Zima jest tą porą roku, w czasie której ludzka skóra wymaga szczególnego traktowania i odpowiedniej ochrony. To właśnie zimą pojawiają się najczęściej problemy ze zdrowiem skóry, która staje się wysuszona i podrażniona.
Co najczęściej wywołuje problemy ze skórą? Niedobór organicznego związku chemicznego, którego teoretycznie nigdy nie powinno zabraknąć w organizmie, czyli biotyny.
biotynaTeoretycznie, ponieważ zdarza się, że w organizmie występuje jej niedobór.



Najczęściej jest on związany z przyjmowaniem różnego rodzaju leków, zwłaszcza antybiotyków oraz leków na padaczkę. Ale biotyna znika w naszym organizmie również przy intensywnym uprawianiu sportu, w ciąży, przez niewłaściwy sposób odżywiania, etc. Przyczyn jest wiele, a skutki niedoboru tego związku wywołują przykre konsekwencje, w tym zły stan włosów, atopowe zapalenie skóry, różnego rodzaju przebarwienia, zapalenie spojówek, a nawet łuszczycę i stany depresyjne, bóle mięśni, czy problemy jelitowe!



Jak walczyć z suchą skórą? Przede wszystkim należy uzupełnić niedobór biotyny. Najskuteczniejszym sposobem na to jest zmiana sposobu odżywiania. Dieta powinna bezwzględnie zostać wzbogacona w produkty takie jak wątróbka, żółtka jaj, sardynki, orzechy, grzyby oraz ryż.



Jeśli objawy nie ustąpią, konieczna będzie konsultacja lekarska.



http://sklep.spirulina.pl/