Koszulka była jeszcze nie tak dawno elementem garderoby przeznaczonym wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety miały do dyspozycji jedynie długie koszule nocne, które służyły tylko do spania. Z czasem jednak znalazły swoje miejsce również w damskich szafach i z miejsca podbiły kobiece serca. Za co panie cenią sobie koszulki? Przede wszystkim za komfort noszenia - taka odzież nie krępuje ruchów, a bardziej dopasowana ładnie podkreśla sylwetkę. Koszulki wdarły się już nawet do salonowych stylizacji, dlatego można śmiało stwierdzić, że jest to odzież uniwersalna, która daje sporo możliwości. W damskiej garderobie znajdziemy z pewnością więcej fasonów koszulek, a to ze względu na duży wybór w sklepach. Projektanci upodobali sobie koszulki, dlatego można je znaleźć w wielu propozycjach, niemal w każdym sezonie. Hitem tego lata jest polo Lacoste, czyli nieco męski ciuch w damskim wydaniu. Upodobanie stylistów to jasny sygnał, że każda modna pani powinna posiadać w swojej szafie co najmniej kilka różnych fasonów, które pozwolą stworzyć oryginalne połączenia.

Trochę historii

Prototypy koszulek pojawiły się już w starożytnym Egipcie. Jednak sięgając do pamięci zazwyczaj przypominamy sobie tylko te, które były szyte w starożytnym Rzymie. W tamtych czasach koszule przyjmowały kształt tuniki, które są dość popularne po chwilę obecną. Dzisiaj to strój typowo kobiecy, choć dawniej nosili go także mężczyźni. Z biegiem czasu zmienił się jednak trochę kształt i krój tuniki, ale również zmieniła się technologia wytwarzania ubrań. Charakterystyczną cechą tuniki jest jej długość - sięga za biodra, a nawet do połowy ud, czy kolan. Zazwyczaj ma półdługie lub długie rękawy. Luźny fason tuniki ma bardzo ważną zaletę - ukrywa nawet duże mankamenty figury, dlatego z powodzeniem może być noszony przez panie w niemal każdym rozmiarze. Tuniki świetnie komponują się z dopasowanym dołem, np. obcisłymi spodniami, czy legginsami. Do nieco dłuższego fasonu możemy śmiało założyć także rajstopy.

Dla niej i dla niego

Polo Lacoste, t-shirt, koszulka sportowa — niektóre fasony są noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jednym z nich klasyczny t-shirt, który na dobre zagościł w naszych szafach. T-shirty przede wszystkim są częścią nieformalnego stroju. Najpopularniejsze są modele wykonane z bawełny (czystej lub z domieszkami). Innym rodzajem są koszulki polo, które kiedyś były noszone wyłącznie przez panów. Dzisiaj zagościły także w szafach kobiet, czego przykładem może być polo Lacoste (znajdziecie je na https://bludshop.com/pol_m_Koszulki-polo-Lacoste-916.html). Damskie wersje są jednak bardziej dopasowane do kobiecej sylwetki i lepiej podkreślają figurę.