Urządzanie ślubu prędzej kojarzy się z przepychem i zawrotnymi kwotami wydawanymi na niezbędne elementy wesela, więc ciężko sobie wyobrazić tu miejsce dla minimalizmu. A jednak jest to możliwe. Pomysłowa dekoracja kościoła pozwali zaaranżować ślub z eleganckim umiarem i nowoczesną skromnością.

Kwiaty

Chcąc stworzyć prosty i elegancki wystrój powinniśmy zapomnieć o olbrzymich, fantazyjnych bukietach składających się z różnokolorowych kwiatów. Pamiętajmy, że spojrzenia gości powinny się skupiać przede wszystkim na pięknej Pannie Młodej, więc żadna dekoracja kościoła nie może być przytłaczająca i przesadnie przyciągająca uwagę.

Jeśli decydujemy się ozdobić kwiatami brzegi ław lub ustawić koło krzeseł przed ołtarzem, to najlepiej się sprawdzą niewielkie i jednokolorowe bukiety. Niekoniecznie muszą być one białe. Minimalizm pozwala na wykorzystywanie także innych barw, więc swobodnie możemy dobrać ulubiony przez nas kolor kwiatów. Interesujący efekt osiągniemy dobierając kolor kontrastujący z wszechobecną bielą, na przykład czerwień lub indygo.

Droga do ołtarza

Ciężko zrezygnować z dywanu, kiedy alternatywą jest zimna i często mało atrakcyjna posadzka kościoła. Także i Pannie Młodej w tym wyjątkowym dniu należy się luksus stawiania obcasów na miękkim materiale, dzięki któremu nie będzie jej groziło poślizgnięcie się, a i odgłos kroków nie będzie się tak roznosił wśród murów. Ale taki dywan https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Dekoracja-kosciola/70 wcale nie musi być przesadnie szeroki, ani swoją długością wychodzić za drzwi kościoła, ani posiadać intensywnych wzorów odciągających spojrzenia od Młodej Pary. Równie elegancko będzie się prezentował wąski dywan o jednolitym kolorze, całkiem pozbawiony deseni bądź z bardzo skromnymi zdobieniami.

Najważniejsze chwile

Pokrowce na krzesła dla Pary Młodej są jednymi z najbardziej popularnych dekoracji kościoła, ale często są trochę zbyt strojne jak na minimalistyczny styl. Najprostszym rozwiązaniem jest znalezienie pasujących krzeseł lub zwyczajnie przyniesienie własnych ze swojego równie minimalistycznego domu. Jednak ciekawym pomysłem wpasowującym się w naszą wizję prostoty, jest kupno krzeseł.. całkiem przeźroczystych. Tak! Nie będą one wizualnie pochłaniały dużo przestrzeni, a na dodatek umożliwią Pannie Młodej pochwalenie się gościom efektywnym wiązaniem lub zdobieniem sukni na plecach. Nie musimy przy tym całkiem rezygnować z dekoracji - takie krzesła będą wyglądały bardzo gustownie, kiedy na ich oparciach przewiążemy pojedynczą wstążkę z drobnym bukiecikiem.