Sofy i meble wypoczynkowe to zazwyczaj centralna część salonu, czyli miejsca, do którego zaprasza się gości i w którym przebywa najczęściej w dzień. Nowoczesne meble tego rodzaju są tworzone z zastosowaniem materiałów i tkanin odpowiadających dzisiejszym trendom mody.

W sprzedaży mamy sofy skórzane oraz wykonane z eko- skóry, a także te obite tkaniną tapicerską w jednolitym kolorze lub we wzory. Nie trudno więc dobrać ten element wnętrza do całości stylu salonu.

Dwie funkcje

Co więcej, sofa w nocy może przeobrażać się w miejsce sypialniane, wystarczy jedynie, że wybierzemy model z funkcją spania, czyli taki, który się rozkłada oraz posiada pojemnik na pościel. dzięki temu sypialnię będzie można w kilka sekund zmienić znów w reprezentatywne miejsce w domu. Wybierając sofę z funkcją spania warto zwrócić uwagę na to, z czego została wykonana, ponieważ niektóre elementy wewnętrzne tego mebla nadają się jedynie do okazjonalnego spędzania nocy lub tylko do wypoczynku dziennego. Warto w tym temacie zorientować się jeszcze przed decyzją o zakupie, a tego typu informacji z pewnością udzieli nam sprzedawca, który ma na względzie komfort i zadowolenie klienta.