Rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną, nie tylko w celu odchudzającym, ale też kondycyjnym, powinniśmy zacząć od wyboru stroju sportowego. Po pierwsze, należy ustalić, jak będzie ta aktywność wyglądała - bieganie czy jazda na rowerze? Może jednak fitness lub gimnastyka w domu? Po drugie, jeśli planujemy ćwiczenia wykonywać na zewnątrz, warto byłoby wybrać leginsy sportowe z nieco grubszego materiału lub takie, które posiadają właściwości termoaktywne. Niezależnie od warunków, w jakich uprawiamy sport, odzież do tego celu powinna być dostosowana do aktualnej pogody.

Mokre, spocone ubranie może stać się źródłem dyskomfortu, a dodatkowo naraża nas na przeziębienie. Gdy opada poziom endorfin, uwolnionych podczas ćwiczeń, zaczynamy odczuwać zimno i zmęczenie. Dlatego ważne jest, aby leginsy sportowe były z materiałów odprowadzających wilgoć. Wysoki komfort aktywności fizycznej sprawia, że jesteśmy w stanie wykonywać ją dłużej i efektywniej. Polecane są materiały m.in. DryActive Plus, które eliminują problem spoconego ubrania, ponieważ nie wchłaniają potu, a odprowadzają go na zewnątrz.

Przy wybieraniu leginsów sportowych trzeba też zwrócić uwagę na sposób ich wykonania i szczegóły wykończeniowe. Przy sportach takich jak bieganie, jazda na rowerze czy inne bardzo aktywne zajęcia, dość łatwo o otarcia skóry. Dlatego też szwy znajdujące się w miejscach szczególnie narażonych na takie mikro urazy, dyskwalifikują leginsy sportowe na wstępie. Osoby z nadwagą często zmagają się z otarciami na udach podczas zwykłego chodzenia. Bieganie w spodniach sportowych, które posiadają takie mankamenty, bardzo szybko doprowadzi do powstanie piekących ran w tym miejscu ciała.

Jeśli chodzi o ćwiczenia na siłowni, tutaj sprawdzą się leginsy sportowe z elastycznego materiału. Mamy wtedy pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu w trakcie gimnastyki na przyrządach do ćwiczeń siłowych lub zajęciach typu stretching.

Musimy pamiętać, że obok leginsów sportowych w naszym koszyku powinny znaleźć się odpowiednie buty, zmniejszające ryzyko kontuzji sportowej, a także koszulki. Górna część stroju sportowego nie może nasiąkać potem z podobnych względów jak leginsy. Popularne są szybkoschnące koszulki sportowe, które swoje zadanie spełniają zarówno zimą, jak i wiosną. Odzież wierzchnia sportowa w sezonie jesiennym, o czym zapominamy, powinna mieć podobne właściwości jak reszta ubioru. Jak widać, wybór leginsów sportowych to tylko początek góry lodowej, ale warto wysoki komfort, które daje nam dobrej jakości odzież sportowa, znacząco podniesie naszą wydajność.