Buty dla ludzi szybkich, niczym antylopy - bo przecież Reebok swoją nazwę zaczerpnął od gatunku riboka szarego, południowoafrykańskiej antylopy. Jakie więc muszą być buty dla ludzi, którzy wciąż są w biegu - wygodne i funkcjonalne, ale przecież dzisiaj buty sportowe nosimy nie tylko do biegania czy na siłownię, ale stanowią integralną część naszych codziennych stylizacji, muszą więc także dobrze wyglądać - uniwersalne buty mają więc w sobie mieć zarówno ten sportowy charakter, jak i klasyczny, uniwersalny design, tak, jak Reebok Classic.

Rodzinne korzenie światowego giganta

Korzenie firmy sięgają początków lat XX, kiedy to biegacz Josepha Williama Fostera i jego ojciec Josepha B. Fostera założyli rodzinne przedsiębiorstwo. Ich buty noszono między innymi podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w 1924 roku. Ale to nie oni, ale wnuki jednego z założycieli, Jeffrey i Joseph, stworzyli konkurencyjną dla swoich przodków firmę Mercury sports przechrzczoną później na Reebok. Ludzie na całym świecie pokochali Reeboka za odważne, niekonwencjonalne rozwiązania, inspirujący design i przede wszystkim świetnie skrojoną formę, która gwarantowała niezwykłą wygodę przez cały dzień użytkowania. Nie dziwi więc fakt, że Reebok szybko znalazł się w ścisłej czołówce producentów sportowego obuwia, a następnie także odzieży i noszony jest przez ogromną rzeszę sportowców. Ale mimo wszystko ich największą popularnością wciąż cieszy się prawdziwy klasyk. Buty Reebok Classic to przykład dobrego designu, który się nie starzeje.

Klasyka formułowana na nowo

Reebok Classic idealnie nadają się do codziennych stylizacji na miasto, do pracy, na uczelnię, czy szybki wypad z przyjaciółmi. Niezwykle lekka konstrukcji nie obciąża stopy, ale z drugiej strony podeszwa wykonana z niezwykle wytrzymałej gumy wytrzymuje wiele sezonów. Reebok Classic wyposażone są w niski profil, który zachowuje ich sportowy charakter. Lekko podwyższona podeszwa pod piętą zapewnia zwiększoną wygodę i odpowiednie dla stopy podparcie. Reebok Classic doskonale amortyzują każdy nasz krok, a przewiewny materiał pozwala oddychać skórze. Nic więc dziwnego, że Reebok Classic to wciąż jeden z najpopularniejszych modeli obuwia sportowego. Dodajmy do tego także fakt, że model ten po pierwsze dostępny jest w ogromnej gamie kolorystycznej, zarówno w wersji dla mężczyzn, jak i kobiet, a po drugie nieustannie jest rozwijany i ulepszany. Właśnie w ten sposób powstały buty Reebok Classic Leather, stworzone z wykorzystanie skóry najwyższej jakości, czy też Reebok Classic Flexweave z innowacyjną cholewką - lekką, wytrzymałą i przewiewną, oferującą bardzo dobre wsparcie dla stóp.