Sezony mijają, mijają i zmieniają się także trendy. Ale nie każda kobieta pragnie zmieniać obuwie każdego roku na nowe. Często szukamy butów, które zostaną z nami na trochę dłużej. Wolimy przeznaczyć nieco więcej środków, byle tylko nasze buty były wytrzymałe i mogły posłużyć nam przez kilka sezonów. Byłoby świetnie, gdyby były nie tylko odporne na częstotliwe używanie i niesprzyjające warunki pogodowe, ale także pasowały do naszego stylu i były estetyczne. Warto więc zastanowić się, czy takim rozwiązaniem nie są trapery damskie.

Modne tej zimy

Trapery damskie to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które oprócz dobrego wyglądu szukają także dwóch kolejnych cech - wytrzymałości i wygody. Trapery są obuwiem pierwotnie stosowanym w trudnych i wymagających warunkach pogodowych. Są przystosowane do ciężkich opadów deszczu, mrozu, śniegu, nierównego terenu, lodu. Gruba podeszwa pozwala utrzymać równowagę nawet na najbardziej oblodzonym chodniku, a jednocześnie chroni przed niskimi temperaturami. Trapery damskie wykonane z wysokiej jakości materiałów są butami, które zniosą wszystko przez wiele, wiele lat. Nie musimy obawiać się pęknięć czy przetarć, ponieważ ten typ obuwia został już sprawdzony w najbardziej ekstremalnych warunkach. A skoro tam sobie poradził, to tym bardziej poradzi sobie zimą w mieście. Dzięki ocieplanemu wnętrzu trapery damskie gwarantują miły spacer nawet w najgorszy mróz. Tej zimy modna jest wygoda i wytrzymałość.

Propozycje dla każdej

Wybór trapaerów damskich na rynku jest naprawdę spory, dzięki czemu każda zainteresowana znajdzie coś dla siebie. Mamy więc bardzo klasyczne modele wykonane ze skóry. Takie buty są dość eleganckie i nadają się nawet na ubranie ich do pracy. Możemy zdecydować się także na nieco bardziej delikatne trapery damskie dostępne w jasnych, pastelowych kolorach: pudrowy róż, jasnożółty, beżowy, miętowy, wrzosowy. Nie musimy obawiać się plam na takich butach - podeszwy w traperach są całkiem wysokie, a materiał wykorzystywany do ich wykonania powinien zawsze pozwalać łatwo się czyścić. Po każdym spacerze wystarczy przetrzeć takie buty szmatką. Ważne jedynie, by pamiętać o regularnym czyszczeniu. Trapery damskie występują także w wersjach typowo wyczynowych. Jeśli więc szukamy butów nie tyle na wypad z koleżankami na grzane wino, ale z wyczerpującą i wymagającą wyprawę w góry, pamiętajmy by dobrać odpowiednie obuwie. W wypadków wyczynowych traperów damskich liczy się już tylko i wyłącznie wymiar funkcjonalny - warto o tym pamiętać, bowiem dobre buty to podstawa dla takich wypraw.