Włosy to ozdoba każdej kobiety, która niestety nie jednej z nas sprawia bardzo dużo problemów. Niestety to na naszej głowie widać niezdrowy tryb życia, śmieciową dietę, stres i problemy zdrowotne. Oczywiście najpierw należy zadbać o te sfery, by cieszyć się pięknymi włosami, ale same włosy często są problemowe z natury. Zbyt proste, zbyt kręcone, zbyt suche, zbyt przetłuszczające się. Przecież każda z nas postawiłaby krzyżyk przy którymś z tych stwierdzeń. Niestety włosy są bardzo podatne na wszelkie czynniki zewnętrzne, więc i przez to mogą być w gorszej kondycji. Zanieczyszczenie środowiska wpływa na ich wygląd i ogólny stan. Każdy, kto ma problemy z włosami – z ich pielęgnacją i stylizacją – powinien sięgnąć po luksusowe kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji marki Alterna. Wieloletnie doświadczenie marki sprawiło, że rzesze zadowolonych klientem stosuje jej kosmetyki z powodzeniem od lat. Wszystkie kosmetyki marki Alterna zostały oparte o naturalne składniki, dlatego też zwolenniczki natury powinny być zadowolone. Poza tym marka opracowała własne technologie, które są rewolucyjne w pielęgnacji włosów i naprawdę przynoszą efekty.

Kosmetyki Alterna oparte są o odżywcze składniki pochodzenia morskiego, a ich skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Całe serie kosmetyków polecane są przez dermatologów i fryzjerów na całym świecie. Wśród składników naturalnych, które wchodzą w skład kosmetyków Alterna możemy znaleźć bambusa, jedwab morski, kawior i inne, które mają ogromny wpływ na świetny wygląd włosów. Ponadto wszystkie kosmetyki zostały opracowane bez udziału siarczanów, parabenów, ftalanów i innych substancji drażniących i chemicznych, których nie brakuje w zwykłych kosmetykach drogeryjnych.

W poszczególnych seriach kosmetyków Alterna można znaleźć olejki pielęgnacyjne. Niektóre z nich zostały oparte na rewolucyjnym olejku kendi, który jest źródłem bardzo potrzebnych nasyconych kwasów OMEGA i przeciwutleniaczy. Olejki podkreślają piękno włosów i zapobiegają puszeniu się, ponadto wykazują silną ochronę przeciw UVA/UVB. Poszczególne linie kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów są dedykowane włosom z różnymi problemami. Znajdą w nich coś dla siebie właścicielki włosów przetłuszczających się, włosów puszących lub bez objętości, włosów kręconych czy włosów po koloryzacji i innych inwazyjnych zabiegach fryzjerskich. Naturalne pochodzenie składników, które mają znaczący wpływ na działanie kosmetyków Alterna sprawia, że z jednej strony kosmetyki są bardzo łagodne dla włosów i skóry głowy, z drugiej zaś ich działanie jest fenomenalne.