Smukłe ciało kojarzone jest z sukcesem i umiejętnym planowaniem czasu. Jogging i joga to współcześnie najpopularniejsze formy dbania o szczupłą sylwetkę. Tę drugą formę ruchu wybierają głównie panie. Odpowiednie rozciągnięcie kręgosłupa pozwala zachować harmonie, a nawet przezwyciężyć problemy z zasypianiem. To, że konkretne asany pokonują problemy natury medycznej, postrzegane jest w kategoriach science fiction lub czarnej magii. Zapewne trudno w to uwierzyć dopóki się nie spróbuje. Postrzegana jako banalna, bo co to za trening bez potu, joga wymaga dużego zaangażowania. Inwestycja w ten wysiłek opłaca się chociażby dzięki temu, że pokonuje problemy z zasypianiem.

Świat staje na głowie

Sirszasana jest uważana za jedną z najtrudniejszych pozycji we wszystkich grupach ćwiczeń w jodze. Stanąć na głowie nie jest łatwo, ale warto próbować, gdyż pozycja ta dodaje energii, a w połączeniu z odpowiednim relaksem niweluje wszelakie problemy z zasypianiem. Uspokajającym i osiągającym zbliżone efekty jest przybranie pozy świecy, którą wszyscy doskonale znają z zajęć wychowania fizycznego w szkole podstawowej. Mało kto kojarzy fakty, że wystarczą trzy minuty dziennie z nogami w górze, aby nasze problemy z zasypianiem przeszły w niepamięć. Warto więc spróbować postawić swój świat na głowie dla poczucia równowagi i harmonii życiowej.

Na wszystko przyjdzie pora

Zmieniając swój styl życia poprzez rozpoczęcie regularnego trenowania jogi, pamiętajmy by nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Zanim przejdziemy do stania na głowie, najpierw nauczmy się prawidłowo oddychać. Wykonywanie podstawowych asan na swoje własne sto procent jest o wiele ważniejsze niż ryzyko nabawienia się kontuzji, w celu przezwyciężenia problemów z zasypianiem.  Odpowiednie dotlenienie organizmu zapewnia zdrowy sen i smukłą sylwetkę. Rozsądne zaplanowanie swojego treningu w odpowiedniej szkole jogi pokona nasze problemy z zasypianiem zanim nauczymy się stać na głowie.