Sztuka jest przez ludzi różnie rozumiana. Każdy widzi w niej coś innego i każdy inaczej ją rozumie. Nie można więc stworzyć jednej definicji, która by sztukę zamykała w pewnej ramie. Wielcy ludzie związani z kulturą, aktorzy, poeci, pisarze, krytycy, reżyserzy tworzą swoją własną sztukę, czasem zupełnie inną, przełamując tym samym pewne utarte schematy, a czasem wpisując ją się w jakiś wszystkim dobrze znany nurt.

Czasem obserwują otaczający ich świat i starają się go zinterpretować, a czasem szukają natchnienia w powstałych już dziełach sztuki. Wszystko to odnaleźć można na deskach Teatru polskiego.

Spektakle, które wystawiane są w Teatrze polskim potrafią szokować, bawić, wzruszać, czasem rozgniewać, ale zawsze wywołują u widza emocje. Jest to wspaniały sposób interakcji z publicznością, którym dane jest obserwowanie wspaniałej gry aktorskiej, niesamowitych wydarzeń, zamkniętych na małej, drewnianej scenie. Widzowie idąc to teatru zawsze mają pewne oczekiwania wobec sztuki. Nie zawsze one się spełniają, natomiast każdy widz może zobaczyć w jak ciekawy i odmienny sposób dany reżyser przedstawił zaobserwowany problem oraz jak sobie z nim poradził. Teatr polski to również pewna renoma, na której nie można się zawieść. Zawsze wybierając się na spektakl do tego teatru możemy być pewni, że będziemy świadkami najlepszej gry aktorskiej, bardzo ciekawego pomysłu na realizacje, czasem bardzo trudnych tematów, a także zapełnionej Sali aż po same brzegi. Wiele ze sztuk, które były tam grane odniosły wielki sukces. Niektóre ze spektakli grane były wiele razy, nawet przez kilka lat.

Do takich klasyków z pewnością należy „Mistrz i Małgorzata”, czy „Otello”. Są to niesamowite interpretacje, które zapadają w pamięci widza na zawsze. Wspaniała gra aktorska, rekwizyty i cudowna atmosfera, która panuje w teatrze urzeka i nie daje o sobie zapomnieć. Bardzo ważne jest również to, że Teatr polski nie kieruje swoich sztuk tylko do widzów dorosłych. Dzieci i młodzież również mogą uczestniczyć w spektaklach, które kierowane są specjalnie dla nich. Wówczas poruszane są bliski dzieciom problemy, czasem również sposoby radzenia sobie z nimi. Dzięki temu młody widz zaznajamia się z teatrem oraz wszystkimi jego zaletami.

Warto więc czasem poświęcić godzinę lub dwie swoje życia i przeznaczyć go na spektakl grany w Teatrze polskim, ponieważ zagwarantuje to udany oraz niezapomniany wieczór pełen wrażeń i niespodzianek, a także zachęci do oglądania kolejnych i kolejnych sztuk.