Większość z pań od najmłodszych lat marzy, aby na ich serdecznym palcu w przyszłości znalazł się pierścionek zaręczynowy. Nie jest tak naprawdę ważne jaki kolor ma pierścionek oraz to ile posiada diamentów. Dla większości kobiet sam gest oraz charakter sytuacji jest najważniejszy – świadomość, że ktoś postanowił wybrać je na całe życie. Ten niezwykły moment oświadczyn to stresujące zadanie dla nie jednego faceta. Często również mężczyźni wybierając się do jubilera nie mają pojęcia, jaki wybrać pierścionek dla swojej damy serca. Dla panów, którzy w niedalekiej przyszłości planują się oświadczyć, dziś stworzyliśmy mały poradnik, który ułatwi Wam wybór pierścionka zaręczynowego.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być ze złota?

Bardzo często pierścionki, kupowane na tak ważną okazje są wybierane w prawdziwym złocie. Wybór tego rodzaju kruszca jest jednoznaczny z powagą sytuacji i z tego względu zaczęło się mówić, że złote pierścionki to najlepszy wybór na zaręczyny. Złoty pierścionek można zakupić w kolorze białym lub żółtym. Jeśli już zdecydujesz się na tego typu pierścionek, postaraj się go dopasować pod gust swojej partnerki. Mniej dostojne są pierścionki srebrne, które przez wielu uważane są za nieodpowiedni wybór na tak ważny dzień. Pierścionki srebrne nie są tak trwałe, ale ich dużą zaletą jest to, że są dość tanie w porównaniu z ze złotymi wybrańcami.

Brylant – ważny element?

Czy pamiętacie sceny z amerykańskich filmów, gdzie podczas podniosłej chwili na palcu pięknej aktorki lądował pierścionek z ogromnym diamentem na środku? Pierścionek z diamentem to klasyka, ale czy każdemu musi się podobać? Jeśli wiesz, że Twoja wybranka marzy o diamencie warto wziąć go pod uwagę podczas zakupu pierścionka. Jeśli stwierdzisz, że na tak kosztowny wydatek niestety Cię nie stać, nic straconego! Diamenty na pierścionku śmiało możesz zastąpić cykoriami. Pierścionki z tego typu ozdobą prezentują się równie elegancko. Jeśli kobieta Twojego serca szczególnie lubi określony kolor, postaw na inne kamienie szlachetne jak szafir, szmaragd czy rubin.

Jak trafić w jej gust?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, dla większości z pań nie będzie to ważne, jaki pierścionek zaręczynowy otrzymały. Jednak jeśli Twoja partnerka wyraża duże zainteresowanie modą lub biżuterią, przed zakupem pierścionka postaraj się obejrzeć jej dotychczasową kolekcję. Podczas przeglądu jej biżuterii zwróć uwagę czy woli bogate ozdoby, czy też skromne, delikatne dodatki.