Któż z nas nie czeka z utęsknieniem na pierwsze upalne, letnie dni, które mógłby spędzić na plaży, z dala od trosk dnia codziennego. Szum fal, ciepły piasek i kąpiele słoneczne. Już na samą myśl robi się przyjemnie. Tak jak dorośli lubią spędzać czas nad brzegiem morza czy jeziora, tak z jeszcze większą euforią podchodzą do tego dzieci. Aby jednak weekendowe plażowanie przebiegało w przyjemnej, bezpiecznej atmosferze, potrzebna jest odpowiednia ochrona przed słońcem. W tym zakresie krem z filtrem oraz odpowiednie nakrycie głowy to podstawa.

Jakimi cechami powinno wyróżniać się letnie okrycie głowy?

Zanim udamy się na poszukiwania idealnej czapki, musimy pamiętać, aby było lekkie i przewiewne. Idealnie w tym celu sprawdzi się tkanina bawełniana, len lub słoma. Jasne i naturalne materiały z jednej strony zabezpieczą przed słońcem, z drugiej zaś wyeliminują prawdopodobieństwo przegrzania, odpowiednio wentylując główkę smyka. Kwestie estetyczno-wizualne schodzą już na dalszy plan i są uwarunkowane indywidualnymi preferencjami użytkownika. Mając dobrze dobraną czapkę, weekendowe plażowanie nabierze innego wymiaru.

Co w modzie piszczy, czyli o letnich czapkach dla dzieci

Chłopcy już od najmłodszych lat nie przywiązują zbyt dużej wagi, co do osobistego wyglądu. Dla nich najważniejsza jest wygoda, dlatego też często na ich głowach znaleźć można tradycyjne czapki z daszkiem. Ich niekwestionowanym atutem jest prostota i komfort . Idealnie chronią głowę przed nagrzaniem, podczas gdy daszek zabezpiecza przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nie oznacza to jednak, że walory praktyczno-użytkowe są jedynymi. Producenci zadbali, aby letnie czapki dla chłopców obfitowały w wiele różnobarwnych propozycji. Bohaterowie Minionków, walecznego Batmana, Spidermana czy ulubione postacie z bajki Psi Patrol lub Angry Birds zaspokoją oczekiwania tych mniejszych latorośli. Z kolei dla starszych dzieci ciekawą propozycję mogą stanowić modele z pikselową grafiką, prosto z gry Minecraft lub ze wzorami Iron Mana, Kapitana Ameryki czy Hulka.

Czapka idealna na plażing

Alternatywą dla ponadczasowej czapki z daszkiem są modele typowo przewidziane na plażę, z dodatkową osłoną karku. Godne uwagi, jeśli wybieramy się na tygodniowe wczasy do morskiego kurortu, jak i weekendowy wypad, albowiem świetnie ochraniają szyję dziecka przed promieniowaniem i przegrzaniem. Okazują się wybawieniem, gdy malec niechętnie daje się smarować kremem z filtrem. Dla wyjątkowo aktywnych, żywiołowych smyków, polecanym modelem są tzw. piratki. Do złudzenia imitują prawdziwą chustę piracką, w związku z czym mogą być nie tylko osłoną przed słońcem, ale również ciekawym akcentem do zabawy z rówieśnikami. Modne letnie czapki z daszkiem kupisz na https://buff.pl/pol_m_Czapki-letnie_Czapki-z-daszkiem-2205.html.