Wygląd włosów i ich ogólny stan bardzo dużo mówi o kondycji naszego organizmu. Często jest odbiciem również naszych osobistych zaniedbań pielęgnacyjnych.

Pierwszym niepokojącym objawem jest zmatowienie powierzchni włosów. Stają się one szorstkie w dotyku, tracą blask, rozdwajają się na końcach. Jeżeli w porę nie zareagujemy, wówczas włosy zaczną wypadać. Warto zwrócić uwagę na dietę, a także wspomóc się serią preparatów Radical. Ampułki, serum, maski- wybór jest naprawdę duży. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów, jak im pomóc?

Kosmetyki

Ogromny wpływ na kondycję włosów mają kosmetyki. Większość dostępnych preparatów jest wzbogacona o np. witaminy, lub kompleksy pielęgnacyjne, jednak nie można zapominać, że środki do układania fryzury mają przede wszystkim nadawać jej pożądany kształt. W takim wypadku codziennie musimy zmywać preparaty modelujące i stosować intensywną odzywkę. Radical ampułki należy nakładać przy bardzo osłabionych, wypadających włosach (codziennie przez dwa tygodnie), zaś odżywki w płynie kilka razy  w tygodniu, lub w zależności od potrzeby.

Układanie i zabiegi

Włosy ulegają również uszkodzeniom mechanicznym. Najbardziej „bolesne” są dla nich prostownice, lokówki, nieodpowiednie szczotki, a także tapirowanie, czy zbyt mocne wiązanie włosów gumkami, co niestety prowadzi do ich osłabienia i wypadania. Warto pamiętać, że włosy należy czesać szczotkami z miękkim włosiem, delikatnie, bez szarpania. Rozczesywanie możemy sobie ułatwić przez stosowanie preparatów Radical. Ampułkę z odżywką wcieramy w skórę głowy, a następnie rozprowadzamy na całej długości włosów. Pokryte odżywką włosy dają się łatwiej rozczesywać, a sam preparat również powstrzyma ich wypadanie.

Farbowanie

 

Włosy farbowane są poddawane istnej torturze. Najpierw są odbarwiane, a następnie przyjmują do swojego wnętrza sztuczny pigment. Farbowanie i ondulacja to zabiegi, które ekstremalnie niszczą strukturę włosów, osłabiają cebulki, powodują ich wypadanie. Osoby, które farbują włosy koniecznie muszą co kilka miesięcy stosować intensywna kurację preparatami Radical. Ampułkami możemy przeprowadzić miesięczną sesję, podczas której włosy dostaną mocny zastrzyk energii, a odżywkami w płynie podtrzymamy efekt do następnej kuracji.

Tryb życia

Wygląd skóry i kondycja włosów zależą od trybu życia, jaki prowadzimy, a także od sposobu naszego odżywiania. wypadanie włosów może być efektem złej diety, niedojadania, małej ilości witamin, mikro i makroelementów w pożywieniu, stresu, choroby, lub stosowania używek. Odbudowa osłabionego organizmu, a co za tym idzie wyglądu włosów, trwa tygodniami. Włosy można odżywić od razu, bez czekania na efekty płynące z wnętrza, za pomocą odzywek Radical. Ampułka z odżywką to prawdziwa bomba ze składnikami, które są niezbędne włosom do zachowania zdrowia i blasku.