Branża obuwnicza dostarcza nam różnorodnych propozycji na każdy sezon. Jedną z nich, która niezmiennie od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością to kozaki damskie typu oficerki. Odcięty obcas, gładka podeszwa, do tego długa, skórzana, usztywniana cholewka. To niewątpliwie najbardziej charakterystyczne cechy opisujące ten rodzaj obuwia.

Kilka słów o historii kozaków

Historia ich powstania sięga XVII wieku, kiedy to oficerki, a inaczej mówiąc buty kurierskie były przydatne jeźdźcom i myśliwym na polowaniach, doskonale uzupełniając strój kawalerzysty bądź ułana. Do ich utworzenia inspiracją były też buty wojskowe, jakie można było spotkać u wysoko postawionych oficerów, skąd również zaczerpnięto ich nazwę. Dlatego każda kobieta mająca na sobie kozaki damskie jest postrzegana za osobę klasyfikującą się do elity społeczeństwa, gdyż zakup wysoce jakościowych, skórzanych butów jest dla wielu ludzi wydatkiem znacznie przekraczającym ich możliwości finansowe. Luksus i prestiż – to dwa najczęściej pojawiające się skojarzenia o właścicielach oficerek.

Współcześnie możemy spotkać się z ogromnym wyborem obuwia w tym fasonie, co jednocześnie sprawia, że każda dbająca o swój modny wygląd kobieta, może dokonać zakupu trwałych i atrakcyjnych wizualnie kozaków damskich, które posłużą jej na lata. Styliści i projektanci zalecają jednak, aby stawiać na modele pozbawione zdobień czy dekoracji, które choć skutecznie przykuwają wzrok, szybko wychodzą z mody. Bezpieczniej zatem zaopatrzyć się klasyczne oficerki, które nie tylko zachwycą nas długotrwałym i intensywnym użytkowaniem, ale również możliwością skomponowania się z wieloma stylizacjami. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kozaki damskie typu oficerki stanowią słabość u przedstawicielek płci pięknej ceniącej zarówno styl casualowy, formalny, ale również codzienny, w którym możliwość swobodnego przemieszczania się stanowi o podstawowych walorach odpowiednio dobranego obuwia.

Analizując oficerki, warto zaznaczyć również fakt, do czego najlepiej je nosić. Na szczęście, wybór ogólnodostępnych towarów mamy na tyle duży, że bez problemu dopasujemy do siebie taki strój, w którym nie tylko będziemy czuć się komfortowo, ale również atrakcyjnie. Do kozaków damskich typu oficerki najlepiej będą pasować legginsy, szerokie i wąskie spódnice, eleganckie żakiety i marynarki czy też bardzo modne na przełomie ostatnich sezonów swetry oversize. Należy jednak pamiętać, że oficerki, tak jak każdy inny typ obuwia, nie jest zarezerwowany dla wszystkich pań. Optymalnie byłoby, gdyby na ich posiadanie pozwoliły sobie panie o szczupłej i zgrabnej łydce.