Olej z czarnego kminku, zwanego również czarnuszką, można spotkać w postaci kapsułek lub płynu. Forma jego przyjmowania nie ma jednak większego znaczenia dla zdrowotnych właściwości tego specyfiku.

Zastosowanie

Zastosowanie oleju jest bardzo szerokie. Może być przyjmowany w przypadku chorób skórnych, takich jak trądzik czy grzybica. Jest dobrym wyborem na reumatyzm, bóle stawów czy siniaki, ale również w przypadku problemów z narządami wewnętrznymi. Wspomaga leczenie chorób żołądkowych i biegunki, nadkwasoty czy wrzodów. Stwierdzono nawet działanie pomocnicze w przypadku wykrycia pasożytów jelitowych. Olej z czarnego kminku może być również stosowany przy mniej drastycznych i częstszych dolegliwościach. Zażywanie preparatu podczas przeziębienia, grypy czy zapalenia zatok wspomaga układ odpornościowy, motywując go do szybszej i skuteczniejszej walki z chorobą.

Dawkowanie

Niezależnie od formy przyjmowania specyfiku, zaleca się, by zażywać go raz lub dwa razy dziennie. Dzięki właściwościom wspomagającym trawienie, warto stosować olej na godzinę przed posiłkiem. Wielu ludzi dodaje go do gorącej herbaty, by jeszcze bardziej wspomóc jego dobroczynne właściwości. Poza doustnym zastosowaniem, bardzo często można spotkać się z kremami zawierającymi czarny kminek. Warto smarować stany chorobowe skóry dwa razy dziennie. Równie dobrą metodą jest dodawanie odrobiny oleju z czarnego kminku do swojego ulubionego kremu. Preparat bardzo szybko się wchłania i pozostawia cerę nawilżoną i świeżą. Nie tylko skóra, ale również włosy czy paznokcie powinny odczuć działanie czarnuszki i stać się silniejsze i bardziej błyszczące.

Olej z czarnego kminku(http://sklep.spirulina.pl/produkty/olej-z-czarnego-kminku-znany-od-starozytnosci) ma opinię dobrego lekarstwa na praktycznie każdą chorobę czy przypadłość. Dużo w tym prawdy, gdyż roślina zawiera bardzo dużo mikroelementów i substancji potrzebnych ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Preparat można kupić w praktycznie każdej aptece, w niektórych drogeriach oraz bezpośrednio u konkretnych producentów za pośrednictwem strony internetowej.